15 największych banków w USA

15 największych banków w USA
16 października 2020

Ujawnienie reklamodawcy

Jesteśmy niezależną porównywarką reklamową. Naszym celem jest pomoc w podejmowaniu mądrzejszych decyzji finansowych poprzez dostarczanie interaktywnych narzędzi i kalkulatorów finansowych, publikowanie oryginalnych i obiektywnych treści, umożliwiając bezpłatne przeprowadzanie badań i porównywanie informacji – tak, abyś mógł z pewnością podejmować decyzje finansowe.

Bankrate współpracuje z emitentami, w tym między innymi z American Express, Bank of America, Capital One, Chase, Citi i Discover.

Jak zarabiamy pieniądze.

Oferty, które pojawiają się na tej stronie pochodzą od firm, które nam wynagradzają. Ta rekompensata może mieć wpływ na to, jak i gdzie produkty pojawiają się na tej stronie, w tym na przykład na kolejność, w jakiej mogą się pojawiać w kategoriach aukcji. Jednak ta rekompensata nie ma wpływu na publikowane przez nas informacje ani recenzje, które widzisz na tej stronie. Nie uwzględniamy wielu firm ani ofert finansowych, które mogą być dla Ciebie dostępne.

  • 18 września 2020 /
  • 4 minuty czytania

Zdjęcie: Spencer Platt / Getty Images; ilustracja Bankrate

Podziel się tą stroną

Dzielić

W Bankrate staramy się pomóc Ci podejmować mądrzejsze decyzje finansowe. Chociaż przestrzegamy ścisłej rzetelności redakcyjnej, ten post może zawierać odniesienia do produktów naszych partnerów. Oto wyjaśnienie, w jaki sposób zarabiamy pieniądze.

Uczciwość redakcyjna

Bankrate przestrzega ścisłej polityki redakcyjnej, więc możesz mieć pewność, że Twoje interesy są na pierwszym miejscu. Nasi wielokrotnie nagradzani redaktorzy i reporterzy tworzą uczciwe i dokładne treści, które pomogą Ci podejmować właściwe decyzje finansowe.

Kluczowe zasady

Cenimy Twoje zaufanie. Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom dokładnych i bezstronnych informacji, a my stosujemy standardy redakcyjne, aby to zapewnić. Nasi redaktorzy i reporterzy dokładnie sprawdzają zawartość redakcyjną, aby upewnić się, że informacje, które czytasz, są dokładne. Utrzymujemy zaporę ogniową między naszymi reklamodawcami a naszym zespołem redakcyjnym. Nasz zespół redakcyjny nie otrzymuje bezpośredniego wynagrodzenia od naszych reklamodawców.

Niezależność redakcyjna

Redakcja Bankrate pisze w imieniu CIEBIE – czytelnika. Naszym celem jest udzielenie najlepszych porad, które pomogą Ci podejmować mądre decyzje dotyczące finansów osobistych. Przestrzegamy ścisłych wytycznych, aby mieć pewność, że reklamodawcy nie mają wpływu na nasze treści redakcyjne. Nasz zespół redakcyjny nie otrzymuje bezpośredniego wynagrodzenia od reklamodawców, a nasze treści są dokładnie sprawdzane pod kątem dokładności. Niezależnie od tego, czy czytasz artykuł, czy recenzję, możesz ufać, że otrzymujesz wiarygodne i niezawodne informacje.

Jak zarabiamy pieniądze

Masz pytania dotyczące pieniędzy. Bankrate ma odpowiedzi. Nasi eksperci pomagają Ci opanować Twoje pieniądze od ponad czterech dekad. Nieustannie dążymy do zapewnienia konsumentom fachowych porad i narzędzi potrzebnych do odniesienia sukcesu przez całe życie.

Bankrate przestrzega ścisłej polityki redakcyjnej, więc możesz mieć pewność, że nasze treści są uczciwe i dokładne. Nasi wielokrotnie nagradzani redaktorzy i reporterzy tworzą uczciwe i dokładne treści, które pomogą Ci podejmować właściwe decyzje finansowe. Treści tworzone przez naszą redakcję są obiektywne, oparte na faktach i nie mają na nie wpływu nasi reklamodawcy.

W przejrzysty sposób wyjaśniamy, w jaki sposób możemy zapewnić Ci wysokiej jakości treści, konkurencyjne ceny i przydatne narzędzia, wyjaśniając, w jaki sposób zarabiamy.

Bankrate.com to niezależny, wspierany przez reklamy wydawca i porównywarka. Otrzymujemy wynagrodzenie w zamian za umieszczenie sponsorowanych produktów i usług lub kliknięcie przez Ciebie niektórych linków zamieszczonych w naszej witrynie. Dlatego ta rekompensata może mieć wpływ na to, jak, gdzie iw jakiej kolejności pojawiają się produkty w kategoriach aukcji. Inne czynniki, takie jak nasze własne zasady dotyczące zastrzeżonej witryny internetowej oraz to, czy produkt jest oferowany w Twojej okolicy, czy w wybranym przez Ciebie zakresie oceny kredytowej, również mogą mieć wpływ na to, jak i gdzie produkty pojawiają się na tej stronie. Chociaż staramy się oferować szeroką gamę ofert, Bankrate nie zawiera informacji o każdym produkcie lub usłudze finansowej lub kredytowej.

Uzyskaj spersonalizowane rekomendacje bankowe w 3 prostych krokach.
Zaczynaj

W latach od Wielkiej Recesji największe banki w kraju znacznie się rozwinęły. 15 największych banków posiada obecnie aktywa o łącznej wartości 12,16 bln USD na dzień 30 czerwca.

Oczywiście co roku w tym ekskluzywnym klubie następują zmiany. Większe banki wymieniają się między sobą miejscami, a mniejsze banki odpadają, zastępowane przez szybciej rozwijających się rywali.

Obecnie, aby dołączyć do klubu, potrzebujesz aktywów o wartości co najmniej 179,84 miliardów dolarów.

Oto 15 największych banków w USA według aktywów, według najnowszych danych Rezerwy Federalnej.

Ranga Nazwa banku Aktywa ogółem
1 JPMorgan Chase & Co. 2,82 biliona dolarów
2 Bank of America Corp. 2,16 biliona dolarów
3 Wells Fargo & Co. 1,80 biliona dolarów
4 Citigroup Inc. 1,63 biliona dolarów
5 US Bancorp 536,29 miliarda dolarów
6 Truist Bank 494 miliardy dolarów
7 PNC Financial Services Group Inc. 455,31 miliarda dolarów
8 TD Group US Holdings LLC 383,97 miliarda dolarów
9 Capital One Financial Corp. 363,71 miliarda dolarów
10 Bank of New York Mellon Corp. 357,96 miliarda dolarów
11 Goldman Sachs Group Inc. 282,58 miliardów dolarów
12 State Street Corp. 276,81 miliarda dolarów
13 HSBC 211,05 miliarda dolarów
14 Piąty trzeci bank 201,29 miliarda dolarów
15 Citizens Financial Group 179,84 miliarda dolarów

1. JPMorgan Chase & Co.

Chase Bank to dział bankowości konsumenckiej JPMorgan Chase. W przeciwieństwie do swoich konkurentów Chase podejmuje kroki w celu rozbudowy sieci oddziałów na kluczowych rynkach. Bank ma obecnie prawie 5 000 oddziałów i 16 000 bankomatów. Według banku prawie połowa gospodarstw domowych w kraju to klienci Chase. Przeczytaj recenzję Bankrate na temat Chase Bank.

Aktywa: 2,82 bln USD

Depozyty: 2050 bilionów dolarów

Siedziba: Nowy Jork

2. Bank of America Corp.

Bank of America obsługuje około 66 milionów klientów indywidualnych i małych firm na całym świecie. Podobnie jak wiele innych największych banków, Bank of America jest znany ze swoich cyfrowych innowacji. Ma ponad 37 milionów klientów cyfrowych i odnosi sukcesy po wprowadzeniu wirtualnej asystentki Erici, która pomaga posiadaczom kont w różnych zadaniach. Przeczytaj recenzję Bankrate na temat Bank of America.

Aktywa: 2,16 bln USD

Depozyty: 1,82 biliona dolarów

Siedziba: Charlotte, Karolina Północna

3. Wells Fargo & Co.

Wells Fargo zostało założone w 1852 roku. Chociaż bank skupił się na konsolidacji i eliminacji oddziałów, nadal posiada najwięcej oddziałów ze wszystkich banków w kraju. Oprócz swojej głównej aplikacji Wells Fargo wprowadził aplikację oszczędnościową i aplikację bankowości mobilnej skierowaną do millenialsów. Bank zmienił markę i skupia się na naprawie relacji z klientami po serii błędów. Przeczytaj recenzję Wells Fargo autorstwa Bankrate.

Aktywa: 1,80 biliona dolarów

Depozyty: 1,50 biliona dolarów

Siedziba: San Francisco

4. Citigroup Inc.

Citigroup to globalna korporacja świadcząca usługi finansowe. Jego oddział bankowości detalicznej, Citibank, ma siedzibę w Sioux Falls w Dakocie Południowej. Citibank ma około 700 oddziałów w USA i ponad 1800 oddziałów poza granicami kraju. Klienci ze Stanów Zjednoczonych mają również dostęp do ponad 65 000 bezpłatnych bankomatów. Przeczytaj recenzję Citibank Bankrate.

Aktywa: 1,63 bln USD

Depozyty: 1,24 biliona dolarów

Siedziba: Nowy Jork

5. US Bancorp

US Bancorp jest bankową spółką holdingową i spółką dominującą US Bank. To, co poznaliśmy jako piąty co do wielkości bank komercyjny pod względem aktywów, zaczęło się w 1863 roku jako Pierwszy Narodowy Bank Cincinnati. Wielokrotne fuzje doprowadziły do ​​powstania banku znanego dziś z rozległej sieci oddziałów i inwestycji w ulepszanie oferty cyfrowej. Przeczytaj recenzję Bankrate dotyczącą banku amerykańskiego.

Aktywa: 536,29 mld USD

Depozyty: 425,28 mld USD

Siedziba: Minneapolis

6. Truist Financial Corporation

Truist to bank utworzony z połączenia równych sobie BB&T i SunTrust. Truist świadczy usługi finansowe dla około 10 milionów gospodarstw domowych. Nowa spółka łączy BB&T i SunTrust, które na dzień 30 września 2019 r. Zajmowały odpowiednio 11. i 12. miejsce w aktywach banków, tworząc szósty co do wielkości bank.

Aktywa: 494,00 miliardów dolarów

Depozyty: 391,22 mld USD

Siedziba: Charlotte, Karolina Północna

7. PNC Financial Services Group Inc.

PNC to bank regionalny działający w części północno-wschodniej, południowej i środkowego zachodu. Została założona jako Pittsburgh Trust and Savings Co., aw 2008 roku przejęła kłopotliwą firmę National City Corp z siedzibą w Cleveland. Ta transakcja prawie podwoiła rozmiar banku. Obecnie bank ma około 2300 oddziałów. Przeczytaj recenzję Bankrate na temat banku PNC.

Aktywa: 455,31 mld USD

Depozyty: 365,22 mld USD

Siedziba: Pittsburgh

8. TD Group US Holdings LLC

TD Bank jest amerykańskim oddziałem bankowości komercyjnej kanadyjskiej grupy TD Bank. Klienci mają dostęp do kredytów hipotecznych, rachunków depozytowych, kart kredytowych oraz produktów dla klientów komercyjnych i małych firm. Bank ma około 1300 oddziałów na wschodnim wybrzeżu i jest znany jako „Najbardziej wygodny bank w Ameryce” ze względu na elastyczne godziny pracy. Przeczytaj recenzję Bankrate dotyczącą TD Bank.

Aktywa: 383,97 miliarda USD

Depozyty: 331,86 mld USD

Siedziba: Cherry Hill, New Jersey

9. Capital One Financial Corp.

Capital One to firma z listy Fortune 500, z filiami, w tym Capital One Bank. Oprócz oddziałów na wschodnim wybrzeżu oraz w Teksasie i Luizjanie, klienci banków w wybranych miastach mają dostęp do kawiarni Capital One, kawiarni z bezpłatnym WiFi, w których goście mogą otwierać konta i uczestniczyć w warsztatach finansowych. Przeczytaj recenzję Bankrate na temat Capital One i jego produktów bankowości internetowej.

Aktywa: 363,71 mld USD

Depozyty: 304,25 mld USD

Siedziba: McLean, Virginia

10. Bank of New York Mellon Corp.

Kiedy giełda nowojorska została otwarta w 1792 r., Bank of New York był pierwszą spółką w obrocie. Dziś Bank of New York Mellon jest firmą inwestycyjną obsługującą różne korporacje i instytucje, a także inwestorów indywidualnych. Dla zamożnych klientów dostępne są usługi bankowości prywatnej.

Aktywa: 357,96 mld USD

Depozyty: 25,34 mld USD

Siedziba: Nowy Jork

11. Goldman Sachs Group Inc.

Goldman Sachs to globalna firma zajmująca się bankowością inwestycyjną, zarządzaniem i papierami wartościowymi. Jej klienci mają dostęp do różnorodnych usług finansowych, w tym produktów bankowych za pośrednictwem Marcus, jej części bankowości internetowej, która zadebiutowała jesienią 2016 roku i zaczęła oferować pożyczki osobiste. Przeczytaj recenzję firmy Bankrate na temat Marcusa autorstwa Goldman Sachs.

Aktywa: 282,58 mld USD

Depozyty: 220,73 mld USD

Siedziba: Nowy Jork

12. State Street Corp.

Założona w 1792 roku State Street Corp. to firma świadcząca usługi finansowe i zarządzająca aktywami, zatrudniająca 40 000 pracowników i obecna na ponad 100 rynkach na całym świecie. Świadczone przez nią usługi obejmują badania inwestycyjne oraz handel i zarządzanie inwestycjami. Jej klientami są m.in. właściciele aktywów, firmy ubezpieczeniowe i fundusze emerytalne.

Aktywa: 276,81 mld USD

Depozyty: 207,97 miliarda dolarów

Siedziba: Boston

13. HSBC North America Holdings Inc.

HSBC North America Holdings Inc. jest spółką holdingową HSBC Holdings w USA

HSBC ma oddziały w USA w takich miastach jak Nowy Jork, Los Angeles, Chicago, Atlanta, Houston, Miami, San Francisco, Seattle i Waszyngton. Przeczytaj recenzję HSBC opublikowaną przez Bankrate.

Aktywa: 211,05 mld USD

Depozyty: 168,80 miliarda dolarów

Siedziba: Nowy Jork

14. Piąty trzeci Bancorp

Fifth Third Bancorp jest pośrednią spółką dominującą Fifth Third Bank, National Association.

Piąty Trzeci ma około 1100 banków w Ohio, Florydzie, Georgii, Kentucky, Illinois, Indianie, Michigan, Północnej Karolinie, Tennessee i Zachodniej Wirginii. Przeczytaj recenzję Bankrate na temat Piątego Trzeciego Banku.

Aktywa: 201,29 mld USD

Depozyty: 162,64 mld USD

Siedziba: Cincinnati

15. Citizens Financial Group

Obywatele mają około 1000 oddziałów w 11 stanach w Nowej Anglii, na środkowym Atlantyku i na Środkowym Zachodzie. Posiada również około 2800 bankomatów. Jej siedziba znajduje się w Providence w stanie Rhode Island.

Aktywa: 179,84 mld USD

Depozyty: 146,50 miliarda dolarów

Siedziba: Providence, Rhode Island

Wszystkie dane pochodzą z 30 czerwca 2020 r. Aktywa pochodzą z Rezerwy Federalnej, a depozyty z Federalnej Korporacji ds. Ubezpieczenia Depozytów.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy