15 sposobów inwestowania 10000 $

15 sposobów inwestowania 10000 $
Category: Stopy Procentowe
16 października 2020

Jeff Rose, CFP® | 06 lipca 2020

Czy pamiętasz, jak pierwszy raz wypisałeś czek na 100 dolarów?

Pierwszy czek na 100 $, który wypisałem, dotyczył mojego telefonu komórkowego z powrotem w 1997 roku. To przywołuje wspomnienia. W tamtym momencie nawet nie przyszło mi do głowy, żeby zainwestować te 100 dolarów – po prostu cieszyłem się, że mam telefon komórkowy!

A co z twoim pierwszym czekiem na 100 $? A może Twój pierwszy czek na 1000 $? Założę się, że nie zastanawiałeś się wtedy, jak zainwestować 1000 dolarów, prawda? Co więcej, pierwszy czek na 10 000 $ ?

Po raz pierwszy wypisałem czek na 10 000 dolarów, żeby spłacić mój dług z tytułu kredytu studenckiego. To był zdecydowanie najlepszy czek, jaki kiedykolwiek napisałem! Dla mnie wybór był jasny, ale nie zawsze jest to łatwa decyzja, gdzie umieścić dodatkowe 10 000 $. Jestem tu by pomóc!

Oto 15 wspaniałych pomysłów, jak mądrze zainwestować 10 000 USD.

15 najlepszych sposobów na zainwestowanie 10 000 USD w 2020 r

 1. Wysokie oszczędności lub CD
 2. Inwestowanie w Auto-Pilot
 3. Pożyczki typu peer to peer
 4. Nieruchomość
 5. Giełda papierów wartościowych DIY
 6. Motif Investing
 7. Program coachingowy
 8. Profesjonalne oznaczenie / certyfikacja
 9. Wracaj do szkoły
 10. Kursy online
 11. Otworzyć biznes
 12. Załóż bloga
 13. Uruchom podcast
 14. Odsprzedawaj produkty na Amazon FBA
 15. Spłacić dług

Jeśli szukasz konkretnych pomysłów na inwestycje krótkoterminowe, również je mamy. Lub, jeśli masz więcej do zainwestowania, sprawdź najlepsze sposoby zainwestowania 20 000 dolarów!

1. Zainwestuj w wysokodochodowe konto oszczędnościowe lub płyty CD

Jeśli chcesz być całkowicie bezpieczny, możesz zainwestować pieniądze w wysokodochodowe płyty CD lub oprocentowane konto oszczędnościowe. Obecnie najlepsze stawki pochodzą z banków internetowych.

Na przykład CIT Bank oferuje swoje konto Savings Builder. Możesz otworzyć konto na minimum 100 $ i zabezpieczyć RRSO do 0,95%.

Banki internetowe mają wszystkie zalety tradycyjnych banków, w tym kartę debetową i dostęp do bankomatu.

Twoje depozyty są objęte ubezpieczeniem FDIC do kwoty 250 000 USD. I masz wszystkie zalety współpracy z renomowanym bankiem, ponieważ dokładnie tym są te banki internetowe.

2. Inwestowanie w autopilotaż

Jeśli chcesz zainwestować pieniądze w wirtualną sytuację z autopilotem, robo-doradca może być dokładnie tym, czego szukasz.

M1 Finance

M1 Finance to dom maklerski, w którym możesz bez opłat inwestować w akcje i fundusze ETF. Daje im to największą liczbę bezpłatnych akcji i funduszy ETF spośród wszystkich usług maklerskich online.

To, co umieszcza ich w kategorii Robo-Advisor, to to, że mają gotowe i zarządzane portfele, w których możesz automatycznie inwestować swoje pieniądze, nadal bez opłat. Możesz także tworzyć własne inwestycje samochodowe, dzięki czemu M1 Finance jest jednym z bardziej wszechstronnych sposobów automatycznego inwestowania.

Doskonalenie

Co to jest Betterment? To internetowa platforma do zarządzania inwestycjami, często nazywana doradcą robo , ponieważ wszystko jest obsługiwane automatycznie. Wybór inwestycji, alokacja aktywów, równoważenie, zbieranie strat podatkowych – wszystko to za Ciebie i za bardzo rozsądną opłatą.

Na przykład roczne opłaty za zarządzanie to zaledwie 0,35% – lub 35 USD – na koncie do 10 000 USD. Po przekroczeniu 10 000 USD spada do 0,25%, a po osiągnięciu 100 000 USD spada do 0,15%.

10 tysięcy dolarów nie da ci wiele na drodze do dywersyfikacji w przypadku pojedynczych akcji, ale z Bettermentem wystarczy.

3. Pożyczki typu peer to peer

Jeśli wolisz inwestycje o stałym dochodzie od akcji, pożyczki typu peer-to-peer oferują możliwość zarobienia stóp procentowych znacznie powyżej średniej. Strony te łączą pożyczkodawców (inwestorów) z pożyczkobiorcami w celu stworzenia otwartego środowiska pożyczkowego, które odcina banki od ich wysokich stóp procentowych i ograniczeń.

Skutkuje to często bardziej elastycznymi warunkami kredytowania dla pożyczkobiorców i dużo wyższymi stopami procentowymi dla inwestorów niż te, które mogą uzyskać nawet na długoterminowych certyfikatach depozytowych.

W sieci są już różne strony z pożyczkami typu peer-to-peer, a wciąż pojawiają się nowe. Ale najlepiej znanym z wielu jest Lending Club. Niektóre osoby inwestujące na platformie zgłaszają dwucyfrowe stopy procentowe.

Inwestowanie w witrynach peer-to-peer wiąże się z pewnym ryzykiem, ale jeśli Twoje stopy procentowe są wystarczająco wysokie, będziesz mieć możliwość pokrycia tego ryzyka i nadal będziesz znacznie wyprzedzać bardziej tradycyjne inwestycje o stałym dochodzie. Rozmawiałem z Lending Club i ich zaleceniem było rozpoczęcie inwestycji od co najmniej 2,500 $.

Ponieważ w pojedynczą pożyczkę możesz zainwestować zaledwie 25 USD, daje to możliwość dywersyfikacji na 100 różnych pożyczek i znacznie obniża poziom ryzyka. Uzyskaj pełne wyjaśnienie, jak korzystać z inwestowania peer to peer w moich recenzjach Klubu pożyczkowego dla pożyczkobiorców i inwestorów.

4. Nieruchomości

Nieruchomości to doskonała inwestycja, co do tego nie ma wątpliwości. Ale w dzisiejszych czasach 10000 $ nie wystarczy, aby wpłacić zaliczkę na zakup nieruchomości inwestycyjnej, nie na większości rynków (chyba że twój kumpel opanował kupowanie nieruchomości bez żadnych pieniędzy). Ale to nie znaczy, że nie możesz inwestować w nieruchomości.

Jednym ze sposobów na to są fundusze inwestycyjne (REIT). Inwestycje te mają kilka zalet w stosunku do bezpośredniego posiadania nieruchomości, w tym:

 • Wysoka płynność – możesz kupować i sprzedawać akcje w REIT-ach w taki sam sposób, jak handlujesz akcjami
 • Dywersyfikacja – REIT reprezentuje portfel nieruchomości komercyjnych lub kredytów hipotecznych, a nie pojedynczą nieruchomość lub kredyt hipoteczny
 • Wysoki dochód – dywidendy wypłacane przez REIT są zwykle znacznie wyższe niż dywidendy z akcji i są w innej stratosferze w porównaniu z certyfikatami depozytowymi
 • Korzyści podatkowe – REIT nie sprzedaje nieruchomości prawie tak często, jak fundusze inwestycyjne sprzedają akcje; wynik netto to znacznie niższe zyski kapitałowe
 • Nie musisz brudzić sobie rąk – każdy, kto kiedykolwiek był właścicielem nieruchomości inwestycyjnej, może docenić tę zaletę

Istnieje wiele REIT-ów do wyboru. Internet sprawił, że rozpoczęcie korzystania z REIT-ów stało się niezwykle proste.

Jednym z najpopularniejszych jest Fundrise. Jeśli chcesz zainwestować w nieruchomości, Fundrise jest najłatwiejszym sposobem na zrobienie tego.

Przeprowadzą Cię przez proces składania wniosku, a następnie pozwolą Ci przejrzeć wszystkie możliwe inwestycje, w które możesz zainwestować swoje pieniądze.

Mają minimalną inwestycję 500 USD, która jest najmniejszą, jaką znajdziesz. Za jedyne 500 USD możesz skorzystać z ich portfela startowego. Dzięki temu portfelowi Twoje pieniądze zostaną przeznaczone na kilka REIT-ów. To świetny sposób na natychmiastową dywersyfikację.

Jedną z kluczowych zalet korzystania z Fundrise są niskie opłaty. Większość inwestorów wpłaca co roku 0,30 do 0,50 zainwestowanego kapitału w postaci opłat. To świetny sposób na inwestowanie pieniędzy bez pochłaniania zysków przez opłaty.

Jeśli wolisz posiadać nieruchomość, możesz rozważyć połączenie swoich 10000 $ z jednym lub kilkoma innymi inwestorami i od razu zakup nieruchomości inwestycyjnej.

5. Giełda DIY

Wydaje się, że większość ludzi woli inwestować swoje pieniądze w fundusze powiernicze, szczególnie jeśli są to stosunkowo niewielkie kwoty. Ale jeśli wykazałeś prawdziwą zdolność do samodzielnego zarabiania pieniędzy na akcjach, może to być okazja, aby przenieść to na wyższy poziom.

Możesz otworzyć konto maklerskie online ze zniżkami za pośrednictwem firm takich jak Etrade i TD Ameritrade. Platformy te mają wszystkie narzędzia, których potrzebujesz, aby zostać wyrafinowanym inwestorem – w tym zasoby edukacyjne, jeśli ich potrzebujesz.

Niskie opłaty są darem niebios, gdy handlujesz indywidualnymi akcjami. Jeśli jesteś zainteresowany zrobieniem kolejnego kroku w pośrednictwie online, zapoznaj się z naszą listą najlepszych rachunków maklerskich online dla wszystkich typów inwestorów.

6. Zbuduj swój własny motyw

Mówiąc o funduszach inwestycyjnych, jeśli szukasz innego rodzaju funduszu – na przykład naprawdę innego – sprawdź platformę inwestycyjną o nazwie Motif. To platforma, na której inwestorzy tworzą bardzo unikalne fundusze lub motywy . Możesz zainwestować w nieszablonowe motywy, takie jak rosnące stopy procentowe, energia słoneczna w Chinach lub nadchodzący nadmiar gazu ziemnego.

Za minimum 250 USD i opłatę w wysokości 9,95 USD możesz nawet zbudować własną inwestycję z niestandardowym motywem z maksymalnie 30 indywidualnymi akcjami, w oparciu o interesującą Cię niszę inwestycyjną i jakiekolwiek akcje, które w nią zainwestujesz.

7. Programy coachingowe

Kiedy myślimy o inwestowaniu, zazwyczaj myślimy o inwestowaniu pieniędzy w aktywa z nadzieją na zwrot z inwestycji. Ale najlepszą inwestycją, jaką możesz zrobić, są te, które robisz w sobie. Wszystko, co możesz zrobić, aby poprawić swoją wiedzę i umiejętności – co albo pozwoli ci żyć lepiej, albo zarobić więcej pieniędzy – to prawdziwa inwestycja.

Jednym ze sposobów na to jest zainwestowanie części pieniędzy w programy coachingowe. Jest to szczególnie cenne, jeśli masz zamiar podjąć nowe przedsięwzięcie, ale nie masz zbyt dużego doświadczenia na drodze.

Jeśli możesz zapisać się na program coachingowy z kimś, kto faktycznie robi to, na co chcesz, zaoszczędzi to dużo czasu, wysiłku i pieniędzy. Jak to się mówi, nigdy nie próbuj wymyślać koła na nowo .

Istnieją różne programy coachingowe obejmujące niemal każdy obszar, o którym myślisz. A skoro już o tym mowa, zajrzyj do mojego programu coachingu strategicznego, aby zobaczyć, co może on dla Ciebie zrobić. Uwielbiam to!

8. Otrzymanie desygnacji

To kolejny przykład inwestowania w siebie. Bez względu na karierę zawodową powinieneś starać się dodać wszelkie niezbędne oznaczenia dla swojej dziedziny. Mogą zwiększyć Twoją widoczność, wiarygodność i chęć klientów do współpracy z Tobą.

Zdobyłem certyfikat CFP® lub Certified Financial Planner, co umożliwiło mi rozpoczęcie całkowicie nowej i satysfakcjonującej kariery. Dowiedz się, jakie certyfikaty reprezentują najlepsze miejsce w Twojej dziedzinie, i zainwestuj trochę pieniędzy w zdobycie tytułu dla siebie.

9. Powrót do szkoły

Jeśli czujesz, że Twoja kariera znajduje się w stagnacji, a wielu ludzi obecnie to robi, powrót do szkoły może być najlepszą inwestycją czasu i pieniędzy, jakie kiedykolwiek zarobisz. 10000 $ nie zapewni ci dyplomu ukończenia studiów wyższych na renomowanej uczelni, ale może pokryć znaczną część lub nawet większość kosztów uzyskania stopnia naukowego w lokalnej uczelni.

Pieniądze te mogą stanowić doskonałą okazję do zmiany narzędzia na nową karierę, która jest o wiele bardziej istotna w dzisiejszej gospodarce. Według ankiety National Association of Colleges and Employers ' 2019 Job Outlook, pracodawcy w USA planują zatrudnić ponad 16% więcej absolwentów klasy 2019 niż absolwentów 2018. Dane NACE sugerują, że rok 2019 ma najbardziej obiecującą perspektywę zatrudnienia dla nowych absolwentów szkół wyższych od ponad 10 lat.

10. Kursy online

Jeśli pomysł powrotu do szkoły w celu uzyskania nowego dyplomu nie przemawia do Ciebie lub znajdujesz się w takim momencie w życiu, w którym jest to po prostu zbyt niewygodne, powinieneś rozważyć udział w kursach online. Istnieje wiele rodzajów kursów, które mogą pomóc w rozpoczęciu nowej kariery lub firmy.

11. Rozpoczęcie własnej działalności

To kolejny przykład inwestowania w siebie. Zakładając własną firmę, stawiasz się w pozycji, aby maksymalnie wykorzystać swoją wiedzę, umiejętności i zdolności. Zwiększa to prawdopodobieństwo uzyskania wysokiego dochodu.

Opuszczenie mojej starej firmy maklerskiej i rozpoczęcie własnej praktyki planowania finansowego jest jedną z najlepszych decyzji biznesowych, jakie podjąłem. Zdecydowanie miał swoje przerażające chwile, ale nagrody były niesamowite.

Dzięki internetowi bardzo możliwe jest rozpoczęcie własnej działalności za zaledwie kilka tysięcy dolarów. Heck, zacząłem tego bloga za mniej niż 500 $! Wybierz firmę, w którą chcesz się zaangażować, przeanalizuj, jak możesz ją promować przez Internet, a następnie opracuj biznesplan. Na początek 10000 USD powinno wystarczyć. W rzeczywistości lepiej nie zaczynać od inwestycji większej niż 5000 USD w biznes online. Istnieje wiele sposobów na rozpoczęcie działalności w domu, które wymagają bardzo niewielkiego kapitału początkowego.

Jeszcze jeden punkt w zakładaniu firmy. Kiedy inwestujesz pieniądze w daną inwestycję, robisz to z myślą, że w przyszłości będzie ona warta więcej pieniędzy. Ale kiedy masz firmę, może ona zapewnić Ci dochód do końca życia. To cenniejsze niż jakakolwiek inna inwestycja, którą możesz wykonać.

12. Założenie bloga

Może to być zwycięski pomysł na wielu poziomach i prawdopodobnie nie będziesz potrzebować blisko 10 000 $, aby go zrealizować. Wybierz szeroki obszar tematyczny – kariera, technologia, finanse, inwestycje, nieruchomości lub cokolwiek innego, co Cię interesuje i co najmniej ponadprzeciętną wiedzę – i zbuduj wokół tego bloga.

To właśnie zrobiłem z moim blogiem. Jako planista finansowy z łatwością radzę sobie na bieżąco z artykułami dotyczącymi finansów osobistych i planowania finansowego.

Moja żona miała inny początek na swoim blogu. Zaczęło się od udokumentowania naszej rosnącej rodziny, ale kiedy zdała sobie sprawę, że może zarabiać na blogowaniu, zaczęła skupiać się na rzeczach, które jej pasjonowały: macierzyństwie, modzie, wystroju domu i naszej oczekującej adopcji. Wciąż jestem zdumiony, jak często jej strona z trasą domową była udostępniana na Pinterest – ponad milion razy!

Chodzi o to, aby stworzyć stronę internetową z wartościową treścią, która przyciągnie do niej odwiedzających. Wraz z rozwojem będziesz mieć możliwości zarabiania na nim poprzez reklamy, umowy partnerskie (zasadniczo sprzedaż produktów innych ludzi) lub jako platformę do sprzedaży własnych produktów i usług.

Może to być sposób na zbudowanie biznesu pobocznego, zamiast zanurzania się w przedsięwzięcie na pełny etat. Możesz to zrobić na marginesie, dopóki nie będziesz gotowy, aby zwiększyć go do pełnego etatu. Możesz poruszać się w dogodnym dla siebie tempie. Ale kiedy już zaczniesz, blog może być niesamowitym źródłem nowych i ekscytujących możliwości – a także dochodu.

13. Uruchomienie podcastu

Podcasty to w zasadzie artykuły na blogu z nagraniem audio. Mają jednak tę zaletę, że można je również umieszczać na innych stronach internetowych w celu zwiększenia widoczności. Podobnie jak w przypadku bloga, są sposoby na zarabianie na podcastach.

Najprościej jest zrobić serię podcastów i poprosić słuchaczy o darowizny. Może to działać pięknie, jeśli masz lojalnych fanów. Możesz również pozyskać sponsorów reklamowych, podobnie jak w przypadku bloga, który zapłaciłby za wzmiankę w Twoim podcastu lub w witrynie, w której pojawia się podcast.

John Lee Dumas z najwyżej ocenianego podcastu w iTunes zyskał sławę dzięki podcastowi Entrepreneur on Fire. John uruchomił swój podcast w 2012 roku i od tego czasu zarobił prawie 3 miliony dolarów! Najlepsze jest to, że co miesiąc publikuje bardzo szczegółowe raporty dochodów dla tych, którzy chcą śledzić jego postępy. Na początku większość jego dochodów pochodziła od reklamodawców i od tego czasu oferuje różne kursy i produkty dla osób zainteresowanych zarabianiem na swoich produktach. Ten człowiek naprawdę się pali! 🙂

14. Odsprzedawać produkty na Amazon FBA

Jeśli masz talent do znajdowania okazji, ale nigdy nie miałeś ochoty sprzedawać niektórych z nich dla zysku, Amazon FBA jest prawdopodobnie najbardziej bezproblemowym sposobem na zrobienie tego.

FBA oznacza Fulfillment by Amazon i właśnie to oferują. Dostarczasz przedmioty, które chcesz sprzedać do Amazon, a następnie reklamujesz je na stronie. Po ich sprzedaży – w zwykły sposób, w jaki sprzedaż odbywa się na Amazon – firma zajmie się wysyłką za Ciebie. To jeden z najłatwiejszych sposobów prowadzenia biznesu online.

15. Spłata zadłużenia

Jest to najbardziej wolny od ryzyka sposób inwestowania 10 000 USD – lub dowolnej kwoty – i zapewnia praktycznie gwarantowaną stopę zwrotu.

Załóżmy, że masz kartę kredytową z niespłaconym saldem w wysokości 10 000 USD, z roczną oprocentowaniem w wysokości 19,99%. Spłacając kartę kredytową, nie tylko na stałe pozbędziesz się zadłużenia, ale także zablokujesz efektywnie 19,99% zwrotu ze swoich pieniędzy.

Nie, nie oznacza to, że będziesz zbierać odsetki w wysokości 19,99% jako dochód gotówkowy ze swoich pieniędzy, ale będzie to oznaczać, że już ich nie płacisz – co jest praktycznie tym samym.

Oto kolejny plus: 19,99%, które zarobisz na swoich pieniądzach (nie musząc ich corocznie wypłacać) to dochód, od którego nie będziesz musiał płacić żadnego podatku. Gdybyś otrzymywał 19,99% bezpośrednio z 10000 $, duża część dochodu musiałaby być przeznaczana co roku na opłacenie podatku dochodowego.

Podsumowanie

Biorąc pod uwagę inflację, 10.000 dolarów może nie wydawać się w dzisiejszych czasach dużo pieniędzy, ale to dużo, jeśli chcesz zainwestować w ciekawe i pomysłowe inwestycje.

Możesz je wykorzystać jako okazję do wyhodowania swojego gniazda w coś znacznie, znacznie większego. Wystarczy, że wpadniesz w trzy lub cztery z tych pomysłów inwestycyjnych, które dadzą Ci szansę na realne powiększenie Twoich pieniędzy.

Wypróbuj kilka z nich i zobacz, czy zadziałają dla Ciebie!

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy