blisko

Deutsche Bank odrabia straty. Giełdy mają chwilę wytchnienia

 • Dom
 • Finanse
 • Deutsche Bank odrabia straty. Giełdy mają chwilę wytchnienia
Deutsche Bank odrabia straty. Wraz z nim giełda odetchnęła z ulgą

Poturbowany Deutsche Bank rośnie dziś ok. 3 proc. po informacji o sprzedaży własnego brytyjskiego biznesu Abbey Life Assurance Co., za który może zgarnąć nawet 1-wszą, 2 mld dol. Z największym niemieckim bankiem wylegają europejskie giełdy.

Niemiecki bank gorączkowo poszukuje kasy, bo może być zobligowany do zapłacenia nawet czternaście mld dol. Amerykanom zbyt handlowanie toksycznymi obligacjami zanim kryzysem z lat 2007-2008.

Ostatnio notowania Deutsche były najniższe w jego giełdowej historii. Przyczyniła się w dodatku Angela Merkel, która miała się jednoznacznie opowiedzieć przeciwko pomocy bankowi ze strony podatników. Od zarania roku bank stracił 53 proc. swojej wartości. Nie dziwią więc posunięcia szefostwa, które musi poszukiwać oszczędności.

- Na rynkach dominuje jedno słowo - Deutsche - mówi cytowany przez PAP David Moss, zarządzający BMO Global Asset Management w Londynie i dodaje:

To jest poważna sprawa. Niemiecki bank rozpalił ryzyko połączone z regulacjami, grzywnami i procesami sądowymi.

Prezes Deutsch John Cryan zapewnił jednak, że jego bank jest w dobrej kondycji i nie potrzebuje oraz wsparcia państwa, ani środków od inwestorów.

Giełda bierze oddech

Deutsche Bank wydaje się być instytucją finansującą wiele przedsięwzięć gospodarczych w Europie. Ma dużo powiązań z odmiennymi bankami i instytucjami finansowymi. Innymi słowy, każde problemy banku, odbijają się w całym systemami bankowym przy Europie, a co za tym idzie na rynku kapitałowym.

Europejska giełda rośnie o ok. 1 proc. To modyfikacja po kilkudniowych zniżkach, wywołanych zawirowaniami wokół Deutsche. Powyżej tabelka z najważniejszymi indeksami na Starym Kontynencie.

Foto: Investing. com Notowania głównych europejskich indeksów Tagi: Deutsche Pula bazy Niemcy giełda Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij przy link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku są pod adresem https://www.facebook.com/policies

Polecamy

 • Piotr Kuczyński: "Jestem wściekły. Zmieniłem zdanie o likwidacji OFE. Na jeszcze gorsze"

 • Jeśli ktoś spóźnił się ze złożeniem PIT, może uniknąć kary. Należy czynny żal

REKLAMY Koniec bloku reklamowego

Afera GetBack

 • Trigon TFI zmienia kategorię po aferze GetBacku

 • Afera GetBacku. Gerda Broker próbuje uciec spod topora

 • Afera GetBack. Twórca Altus TFI usłyszał nowe zarzuty

 • Zatrzymano byłego prezesa Idea Banku i kilkunastu pracowników. Chodzi o aferę GetBack

Notowanie

facebook i Twitter deklarują bitwę z ’’trolami Wraz z świata

Facebook i Twitter deklarują bitwę z ’’trolami Wraz z świata

Facebook i Twitter deklarują: będę zwalczać obce manipulacje opinią publiczną w swoich serwisach społecznościowych podczas kampanii wyborczych w USA. Taką obietnicę złożyli w amerykańskim Kongresie dyrektor operacyjna Facebooka Sheryl Sandberg…...

Czytać
facebook wprowadza język śląski Tech

Facebook wprowadza język śląski Tech

Kiepskie wyniki Facebooka. Akcje zanurkowały Technologiczni giganci zaś podatki. Ile trafiło do odwiedzenia polskiego fiskusa? "Guardian": Do Cambridge Analytica trafiły także prywatne wiadomości użytkowników Facebooka Szef Facebooka przyznaje.…...

Czytać