blisko

Znów wyprzedaż dzięki europejskich parkietach. Inwestorzy sparaliżowani przed wyborami w USA

  • Dom
  • Finanse
  • Znów wyprzedaż dzięki europejskich parkietach. Inwestorzy sparaliżowani przed wyborami w USA
Europejskie rynki przed wyborami prezydenckimi w USA

Na zachodnich giełdach wyprzedaży ciąg dalszy. W regionie coraz większe napięcie, lecz podobnie jest w AMERYCE, gdzie na finiszu wydaje się być brutalna kampania przed doborami prezydenckimi 8 listopada. Inwestorów "dołuje" też coraz bardziej opłacalna ropa naftowa - podają maklerzy.

Na rynkach trwa odliczanie dni do odwiedzenia ważnego dla przyszłości Amerykanów wtorku. W najnowszych przedwyborczych spotach telewizyjnych Donald Trump atakuje Hillary Clinton zbytnio skandal z mailami po Departamencie Stanu, przywołując postać skompromitowanego Anthony'ego Weinera, małżonka jej najbliższej asystentki, Humy Abedin.

FBI wznowiło dochodzenie w sprawie używania przez Clinton prywatnego hostingu mailowego do służbowej korespondencji w Departamencie Stanu. Oryginalne maile agenci znaleźli po komputerze Weinera w czasie odrębnego śledztwa.

Niektóre sondaże pokazują, że Trump wysunął się nieznacznie w czoło, choć z przewagą na ogół w granicach błędu statystycznego (3-4 procent). Na 5 dni przed wyborami wydaje się płynąć w wznoszącej fali.

W czwartek deklaracje poparcia Trumpa złożyli dwaj czołowi politycy republikańscy, którzy dotychczas dystansowali się od niego. Największy rywal nowojorskiego miliardera do nominacji prezydenckiej, senator Ted Cruz, powiedział, że już zagłosował na Trumpa.

Z analiz sondaży jak i również kalkulacji głosów elektorskich wypływa, że Trump musi nie zostać pokonanym niemal we wszystkich stanach „wahających” się, aby zyskać wybory. Clinton jest po lepszej sytuacji, gdyż posiada solidne poparcie w kilkunastu wielkich stanach, jak Kalifornia, Illinois i Nowy Jork, dające dużą cyfrę głosów elektorskich.

- Rynki zachowują ostrożność z przyczyny politycznej niepewności związanej wraz z wyborami w USA. Inwestorzy wprawdzie nie panikują, lecz są lekko sparaliżowani i bezczynni - mówi Jasper Lawler, analityk CMC Markets w Londynie.

Tymczasem w Europie wkrótce zostaną podane wskaźniki PMI na rzecz sektora usług w październiku, m. in. we Francji, Niemczech i strefie €. Po południu istotne będą zaś dane z rynku pracy w NA JUKATAN w ub. miesiącu. Analitycy oceniają, że stopa bezrobocia w USA w październiku wyniosła 4, 9 proc. wobec 5, 0 proc. we wrześniu.

Spodziewany jest wzrost liczby obszarów pracy w sektorze pozarolniczym o 173 tysiące, natomiast w sektorze prywatnym - wzrost o 170 tys. Wskaźniki te będą ważne przede wszystkim dla Fed, który już toruje osobiście drogę do grudniowej podwyżki stóp procentowych.

Na zakończonym w środę posiedzeniu Rezerwa Federalna pozostawiła bez zmian stopy procentowe.

Poniżej indeksy w Ue - godz. 09. dwadzieścia.

Foto: PAP Tagi: AMERYCE wybory Hillary Clinton Donald Trump Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Wydawane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybieranym poście. Regulamin i maksymy obowiązujące na Facebooku znajdują się którego adres to https://www.facebook.com/policies

Polecamy

  • Piotr Kuczyński: "Jestem wściekły. Zmieniłem zdanie o likwidacji OFE. W jeszcze gorsze"

  • Jeśli ktoś spóźnił się ze złożeniem PIT, ma możliwość uniknąć kary. Wystarczy aktywny żal

REKLAMY Koniec bloku reklamowego

Afera GetBack

  • Trigon TFI zmienia nazwę po aferze GetBacku

  • Afera GetBacku. Gerda Broker próbuje uciec spod topora

  • Afera GetBack. Twórca Altus TFI usłyszał nowe zarzuty

  • Zatrzymano byłego prezesa Koncepcja Banku i kilkunastu zatrudnionych. Chodzi o aferę GetBack

Notowanie

były szef GetBacku zatrzymany przez CBA

Były szef GetBacku zatrzymany przez CBA

CBA zatrzymało w sobotę b. prezesa spółki GetBack Konrada K. - poinformowała rzecznik prasowy Prokuratury Krajowej Ewa Bialik. Zatrzymanie ma alians z koniecznością przedstawienia Konradowi K. m. in. zarzutów usiłowania oszustwa na…...

Czytać
henryk Kowalczyk o zmianach podatkowych

Henryk Kowalczyk o zmianach podatkowych

Podatek PIT dla najmniej zarabiających wyniesie poniżej 10 proc. - podkreślał w TVN24 BiS Henryk Kowalczyk, szef Komitetu Stałego Rady Ministrów. W TVN24 BiS pytany był o stawki jednolitego podatku…...

Czytać