blisko

Goldman Sachs rozbudowuje się w Warszawie. Brexit nie posiada tutaj żadnego znaczenia

  • Dom
  • Finanse
  • Goldman Sachs rozbudowuje się w Warszawie. Brexit nie posiada tutaj żadnego znaczenia
Goldman Sachs w Warszawie rozbudowuje swoje biuro

W mediach pojawiły się informacje, że jeden z największych banków inwestycyjnych świata a mianowicie Goldman Sachs - być może w związku z Brexitem przenieść dużą część własnych pracowników do Warszawy. Z naszych informacji wynika, iż choć taka decyzja jeszcze nie zapadła, to stołeczne biuro Sachsa i tak będzie się rozbudowywać, a plany o rozbudowie centrala kreśliła jeszcze przed referendum w Wielkiej Brytanii.

Kilka dni temu niemiecki gazeta gospodarczy "Handelsblatt" donosił, ż Goldman Sachs może obniżyć zatrudnienie w Londynie na temat połowę, do 3 tys. pracowników i przenieść frakcja pracowników do innych miejscowości. Brane pod uwagę istnieją m. in. Frankfurt oraz Warszawa.

Jeden spośród największych banków inwestycyjnych świata ma już u naszej firmy swoje biuro. Chodzi na temat tzw. back office, to znaczy zaplecze technologiczne i sprawne. Zatrudnia w nim kilkunastu programistów, w tym całkowicie sporo narodowości ukraińskiej.

Warszawski dział technologiczny frapuje się tworzeniem systemów informatycznych, które stanowią zaplecze metrów. in. dla działalności Sachsa w obszarze zarządzania ryzykiem bądź szeroko pojętej automatyzacji w handlu. Dział czynności odpowiada z kolei za zarządzanie aktywami i działalność bankową.

Goldman Bilstein stawia na Warszawę

Jak dowiedział się nieoficjalnie Business Insider Polska, Goldman Sachs stanie się rozbudowywał swoje biuro w Warszawie, zatrudniając jeszcze więcej osób. Nie wiadomo, czy pozostaną otwarte nowe działy, niewątpliwie znacznie zwiększy się personel specjalistów.

Sam bank nie komentuje naszych informacji. W biurze prasowym dowiedzieliśmy się jedynie, że jeszcze żadna decyzja w kwestii relokacji pracowników nie jest podjęta, a doniesienia niemieckiego dziennika to "spekulacja". Na stronach karierowych Sachsa aczkolwiek roi się od ogłoszeń pracy w Warszawie. Największa liczba ludzi wakatów jest dla programistów, w tym specjalistów od momentu Javy.

Co więcej, według Goldman Sachs stolica ma "dobrze dorównujący oczekiwaniom rynek pracy". Dyrekcja jest także bardzo zadowolona z pracy już istniejącego biura.

Czy aczkolwiek bank w ogóle zdecyduje się na przenosiny z Londynu? Bardzo prawdopodbne. Biuro prasowe banku pisze, że:

Pozostają różne wątpliwości co do owego, jakie zmiany w obrębie ram prawnych dla sekora bankowego przyniesie Brexit.

- Będziemy zatem testować wszystkie możliwe następstwa wyjścia Wielkiej Brytanii ze struktur unijnych. Jednak wciąż żadna decyzja nie pozostała podjęta - czytamy w odpowiedzi. Na oficjalny przekaz będziemy musieli jeszcze nieco poczekać.

Tagi: Goldman Sachs Warszawa Polska bankowość Komentując korzystasz z sprzęt Facebooka. Publikowane komentarze będą prywatnymi opiniami Użytkowników. Żeby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Przepis i zasady obowiązujące dzięki Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Polecamy

  • Piotr Kuczyński: "Jestem wściekły. Zmieniłem zdanie na temat likwidacji OFE. Na nadal gorsze"

  • Jeśli ktoś spóźnił się ze złożeniem PIT, może uniknąć kary. Wystarczy czynny żal

REKLAMY Skraj bloku reklamowego

Afera GetBack

  • Trigon TFI zmienia nazwę po aferze GetBacku

  • Afera GetBacku. Gerda Broker usiłuje uciec spod topora

  • Afera GetBack. Twórca Altus TFI usłyszał oryginalne zarzuty

  • Zatrzymano byłego prezesa Idea Instytucji finansowej i kilkunastu pracowników. Chodzi o aferę GetBack

Notowanie

ceny benzyny w Polsce. Najdroższe tankowanie od 5 lat

Ceny benzyny w Polsce. Najdroższe tankowanie od 5 lat

Beznzyna wciąż droga. W nadchodzącym tygodniu podróżowanie samochodem będzie najdroższe od pięciu lat, choć - jak przewidują eksperci - scenariusz w obniżki cen paliw przy kolejnych dniach jest realny. Wypowiedzi saudyjskich oficjeli nt.…...

Czytać
ceny paliw (benzyny i oleju napędowego) w Europie  Moto

Ceny paliw (benzyny i oleju napędowego) w Europie Moto

Duży ruch przy autosalonach. Te marki wybierano najczęściej Zmiany w egzaminach na prawo jazdy. Wydaje się być propozycja ministerstwa "Ruch jest jeden i banalny". NA apeluje do rządu w sprawie…...

Czytać