Jak działa kradzież tożsamości

Jak działa kradzież tożsamości
Category: Imię I Nazwisko
16 października 2020

Ciężko pracujesz każdego dnia, aby zarobić na życie i utrzymać siebie i / lub swoją rodzinę. Jeśli przeczytałeś raport kredytowy HowStuffWorks i artykuły na temat zdolności kredytowej, wiesz, jak zachować czystość kredytu, abyś mógł cieszyć się korzyściami z całej tej ciężkiej pracy. Co się dzieje, chociaż, gdy okaże się, że ktoś wykorzystał swoje nazwisko, aby dostać kartę kredytową i wyczerpał się tysiące dolarów opłat, które są teraz będzie musiał przekonać się z wystawcą karty kredytowej, które są nie odpowiedzialny? A co jeśli otworzyli w Twoim imieniu konta bankowe, popełnili przestępstwa używając Twojego nazwiska albo gorzej ?!

Niewinni ludzie są aresztowani, ponieważ ktoś popełnia przestępstwa używając ich nazwiska. Czy możesz temu zapobiec? Czy potrafisz uchronić się przed tymi przestępcami w białych kołnierzykach? Co w tej sprawie robią organy ścigania?

W tym artykule przyjrzymy się mrocznemu światu kradzieży tożsamości, którego wszyscy możemy paść ofiarą. Dowiemy się, w jaki sposób inni mogą uzyskać dostęp do Twoich danych osobowych, jak możesz się chronić i co zrobić, jeśli zostaniesz ofiarą.

 • Oszustwa finansowe – ten rodzaj kradzieży tożsamości obejmuje oszustwa bankowe, oszustwa związane z kartami kredytowymi, oszustwa komputerowe i telekomunikacyjne, oszustwa związane z programami społecznościowymi, oszustwa podatkowe, oszustwa pocztowe i kilka innych. W rzeczywistości w sumie 25 rodzajów oszustw dotyczących tożsamości finansowej jest badanych przez tajne służby Stanów Zjednoczonych. Chociaż kradzież tożsamości finansowej jest najbardziej rozpowszechniona (z około 10 000 aresztowań za przestępstwa finansowe dokonane przez agentów Secret Service w 1997 r. 94% dotyczyło kradzieży tożsamości), z pewnością nie jest to jedyny rodzaj. Jednak inne rodzaje kradzieży tożsamości zwykle obejmują również element finansowy – zwykle w celu sfinansowania pewnego rodzaju działalności przestępczej.
 • Działania przestępcze – ten rodzaj oszustwa tożsamości polega na przejęciu cudzej tożsamości w celu popełnienia przestępstwa, wjazdu do kraju, uzyskania specjalnych zezwoleń, ukrycia własnej tożsamości lub popełnienia aktów terroryzmu. Te działania przestępcze mogą obejmować:
  • Przestępstwa komputerowe i cyberprzestępczość
  • Przestępczość zorganizowana
  • Handel narkotykami
  • Przemyt obcych
  • Pranie pieniędzy

Następnie dowiemy się, jak ktoś może ukraść Twoją tożsamość i uzyskać do niej dostęp.

Czy kiedykolwiek jadłeś w restauracji, płaciłeś kartą kredytową i zapomniałeś dostać kopię paragonu z karty kredytowej? Czy wiesz, że na wielu z tych paragonów wydrukowano numer Twojej karty kredytowej, aby każdy mógł go zobaczyć (i wykorzystać)? A jeśli je podpisałeś, Twój podpis jest tam, gdzie ktoś może dokładnie skopiować. Może to prowadzić do najprostszej formy kradzieży tożsamości. Mając takie informacje, jakaś pozbawiona skrupułów osoba może być na dobrej drodze do robienia zakupów przez telefon lub przez Internet przy użyciu numeru Twojej karty kredytowej. Nie dowiesz się o tym, dopóki nie otrzymasz wyciągu (jest to dobry powód, dla którego powinieneś zawsze studiować obciążenia na wyciągach z karty kredytowej!). W większości przypadków muszą mieć tylko adres pocztowy, który można sprawdzić w książce telefonicznej lub łatwo znaleźć w Internecie.

Oszustwa związane z kartami kredytowymi to kradzież tożsamości w jej najprostszej i najczęstszej formie. Można to osiągnąć za pomocą scenariusza takiego jak ten, o którym właśnie wspomnieliśmy, lub może się to zdarzyć, gdy wstępnie zatwierdzone oferty kart kredytowych wpadną w niepowołane ręce. Wszystko, co trzeba zrobić, to wyjąć je ze skrzynki pocztowej (lub kosza na śmieci) i wysłać pocztą z prośbą o zmianę adresu i zacząć wydawać. Ktoś może nawet ubiegać się o kartę kredytową na Twoje nazwisko, jeśli posiada odpowiednie informacje. Nic o tym nie będziesz wiedział, dopóki firma obsługująca karty kredytowe nie wyśledzi cię i nie zażąda zapłaty za zakupy, które „ty” masz.

Z imieniem i nazwiskiem osoby, numerem ubezpieczenia społecznego i datą urodzenia, ktoś może uzyskać pożyczki, uzyskać dostęp do istniejących rachunków bankowych tej osoby, otworzyć nowe rachunki bankowe, wydzierżawić lub kupić samochód, uzyskać ubezpieczenie – wystarczy podać nazwę. Pomyśl o rzeczach, które wyrzucasz do kosza. Czy wyrzucasz odcinki wypłaty po zarejestrowaniu kwoty w książeczce czekowej? Spójrz na niektóre informacje na tej pozornie nieistotnej kartce papieru:

 • Twoje pełne imię
 • Twój adres
 • Twój numer ubezpieczenia społecznego
 • Twój pełny numer konta bankowego (jeśli masz wpłatę bezpośrednią)
 • Twój pracodawca i jego adres
 • Twoja stawka wynagrodzenia

Zastanów się teraz, jakie informacje musisz podać, aby otrzymać kartę kredytową, pożyczkę lub leasing samochodu. Do uzyskania tej pożyczki potrzeba bardzo niewiele dodatkowych informacji. Niedawno otrzymałem pożyczkę pod zastaw domu i wykonałem wszystko oprócz ostatecznego podpisania dokumentów przez telefon i przefaksowałem wszystkie informacje finansowe bezpośrednio do urzędnika ds. Pożyczki. Nie byłoby trudno „stworzyć” te dokumenty przy użyciu cudzego numeru ubezpieczenia społecznego, numerów kont bankowych i innych danych osobowych. To przerażająca myśl! Wyobraź sobie, że ktoś dostał kredyt hipoteczny na Twoje nazwisko. Wyjaśnienie tego z bankiem i usunięcie tego z historii kredytowej byłoby nie lada bitwą. Pozostaje Ci czasochłonne zadanie naprawy kredytu i przywrócenia finansów na właściwe tory.

 • Zapamiętane lub skopiowane przez sprzedawców i kelnerów
 • Usunięte z Twojej skrzynki pocztowej w postaci not podatkowych, wyciągów z konta finansowego i innych rachunków, zanim będziesz miał szansę je zdobyć lub nawet wiedzieć, że tam są
 • Usunięte z akt pracodawcy, potajemnie lub z pomocą wewnętrznego wspólnika
 • Usunięte z dokumentacji szpitalnej, zwykle z pomocą wewnętrznego wspólnika
 • Usunięto z plików Twojego pożyczkodawcy finansowego
 • Usunięto z akt właściciela
 • Kupione (lub znalezione bezpłatnie) w bazach danych online (lub offline)
 • Zbierane z „sklonowanych” witryn sieci Web (ktoś może odtworzyć prawdziwą witrynę handlową w celu przechwycenia danych osobowych i informacji o karcie kredytowej podczas składania zamówienia).
 • Skradziony z bazy danych sprzedawców poprzez włamanie do komputera (nie jest to tak proste, jak inne formy kradzieży).
 • Skradziony poprzez włamanie do komercyjnych witryn internetowych lub komputera osobistego i użycie oprogramowania do odzwierciedlania naciśnięć klawiszy w celu przechwycenia informacji o koncie karty kredytowej
 • Zbierane z „sklonowanych” pokojów rozmów, które zawierają łącza do zewnętrznych witryn sieci Web oferujących usługi lub produkty (żadna z nich nie jest prawdziwymi sprzedawcami; Twoje informacje są po prostu gromadzone, aby przestępcy mogli dokonywać zakupów w innym miejscu).

Zasadniczo wszędzie, gdzie podałeś te informacje, może być celem. Często pracownicy, którzy mają dostęp do tych informacji, otrzymują łapówkę lub oferują się im część zysków w zamian za dane osobowe innych pracowników. Im bardziej wyrafinowany sprawca, tym więcej pieniędzy zostaje skradzionych i więcej osób zostaje oszukanych. Urzędnicy mogą nawet umieścić skimmery w maszynach obsługujących karty kredytowe, które będą zapisywać informacje o karcie kredytowej do późniejszego wykorzystania. Wydaje się, że pracownicy tymczasowi są częściej zaangażowani w skandale związane z kradzieżą tożsamości niż pracownicy zatrudnieni na stałe, po prostu dlatego, że przeprowadza się na nich mniej kontroli.

A co z wszystkimi publicznie dostępnymi informacjami o Tobie, do których ktoś ma dostęp? Źródła tych informacji obejmują:

 • Rejestry publiczne – te rekordy, które są dostępne do publicznego wglądu, obejmują informacje o prawie jazdy, dokumentację dotyczącą nieruchomości, dokumentację biznesową, informacje o pojazdach, określone rodzaje zaświadczeń zawodowych i informacje o licencjach oraz wszelkie inne rodzaje danych gromadzonych przez podmioty publiczne.
 • Informacje dostępne publicznie – oznacza informacje pozarządowe, które można znaleźć w gazetach, takie jak ogłoszenia drobne i raporty, a także wpisy w książce telefonicznej.
 • Informacje o otwartym kodzie źródłowym – odnoszą się do informacji o użytkowniku, które można znaleźć w czasopismach i witrynach internetowych.

Podczas gdy niektóre informacje o twoim życiu, takie jak dokumentacja medyczna, finansowa i akademicka, są dość dobrze chronione, twoje inne dane identyfikacyjne (numer ubezpieczenia społecznego, adres zamieszkania itp.) Nie są tak chronione. Jedna przerażająca statystyka: według Federalnej Komisji Handlu (FTC) w 2000 r. 19% (w porównaniu z 13% w 2001 r.) Wszystkich ofiar kradzieży tożsamości, które wypełniły tę sekcję formularza skargi FTC, miało osobiste relacje ze złodziejem ; 10 procent tych złodziei było członkami rodziny.

Ochrona przed kradzieżą tożsamości wymaga aktywnego wysiłku. Nie możesz po prostu zakładać, że ci się to nie przydarzy i mówić dalej o swoim życiu – może się to przytrafić każdemu. Zdarza się to nawet celebrytom. Oprah Winfrey, Tiger Woods, Robert De Niro i Martha Stewart otrzymali kradzież tożsamości. Chociaż nigdy nie możesz całkowicie ochronić się przed tymi złodziejami, możesz przynajmniej uczynić siebie mniej atrakcyjnym jako ofiara, robiąc wszystko, co w Twojej mocy, aby utrudnić im dostęp do Twoich informacji. Oto kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby się chronić:

  NIE podawaj swojego numeru ubezpieczenia społecznego, chyba że jest to absolutnie konieczne. Wiele firm gromadzi więcej informacji, niż naprawdę potrzebują. Upewnij się, że to coś, co muszą mieć i upewnij się, że będą chronić Twoją prywatność.

ZNISZCZ niechciane oferty kart kredytowych. Oznacza to zgrywanie, niszczenie, palenie, cokolwiek możesz zrobić. Te wstępnie zatwierdzone oferty pojawiają się prawie codziennie. Jeśli nie chcesz, aby trzy główne biura kredytowe sprzedawały Twoje nazwisko tym firmom, możesz „zrezygnować”, pisząc do trzech głównych biur kredytowych lub dzwoniąc pod numer (888) 5OPTOUT (567-8688). Spowoduje to usunięcie Twojego imienia i nazwiska na dwa lata z list mailingowych i telemarketingowych pochodzących z TransUnion, Equifax, Experian i INNOVIS. Możesz również napisać do serwisu preferencji mailingowych Stowarzyszenia Marketingu Bezpośredniego, aby usunąć swoje nazwisko z niektórych list mailingowych.

 • NIE umieszczaj żadnych innych informacji poza swoim imieniem i nazwiskiem i adresem na czekach i uważnie obserwuj swoją książeczkę czekową zarówno podczas wypisywania czeków, jak i gdy leży ona w pobliżu. Ktoś może zapamiętać Twoje imię i nazwisko, adres i numer telefonu na krótki czas potrzebny na wypisanie czeku.
  • NISZCZYĆ (przeciąć na krzyż) wszelkie wrażliwe dokumenty przed wyrzuceniem ich do kosza. Może się to wydawać ekstremalnym środkiem, ale nurkowanie w śmietniku zdarza się przez cały czas i przynosi o wiele więcej informacji osobistych, niż możesz sobie wyobrazić.

  NIE NALEŻY nosić karty Ubezpieczenia Społecznego, paszportu ani aktu urodzenia w portfelu lub torebce. Miej przy sobie tylko tyle kart kredytowych, ile jest absolutnie konieczne. Zasugerowano również, aby skopiować wszystko, co nosisz w portfelu, aby ułatwić anulowanie w przypadku kradzieży portfela.

  PRZEGLĄDAJ swój raport kredytowy co roku, aby upewnić się, że nie wydano żadnych nowych kart kredytowych ani innych kont (dla kogoś innego niż ty) i upewnić się, że nie otrzymały żadnych zapytań od osób, z którymi nie zainicjowałeś transakcji. Istnieją również usługi, które możesz subskrybować (takie jak CreditExpert), które będą powiadamiać Cię o wszelkich zmianach w pliku kredytowym.

  NIGDY nie podawaj danych osobowych przez telefon komuś, kogo nie znasz i kto zainicjował połączenie. Często oszuści dzwonią do niczego niepodejrzewających ofiar, udając ich firmę świadczącą usługi finansowe, i proszą o przekazanie informacji przez telefon. Zazwyczaj chodzi o „aktualizację rekordów” lub sprzedaż produktu. Uzyskaj ich imię i nazwisko, numer telefonu i adres, a następnie oddzwoń pod numer, który masz w aktach lub który jest wydrukowany na otrzymanych wyciągach.

  PRZEGLĄDAJ miesięczne saldo karty kredytowej co miesiąc, aby upewnić się, że nie pojawiają się żadne opłaty, które nie są Twoje. Upewnij się również, że otrzymujesz miesięczne wyciągi. Jeśli wyciąg jest spóźniony, skontaktuj się z wystawcą karty kredytowej. Nigdy nie wiadomo, kiedy ktoś mógł przesłać formularz zmiany adresu, aby mógł bez Twojej wiedzy dokonać jeszcze kilku tygodni zakupów przy użyciu Twojej karty kredytowej.

  NIE wysyłaj rachunków ani dokumentów zawierających dane osobowe (np. Formularze podatkowe lub czeki) z osobistej skrzynki pocztowej. Zabierz je bezpośrednio na pocztę lub do oficjalnej skrzynki pocztowej. Ktoś może zbyt łatwo wynieść pocztę ze skrzynki pocztowej na ulicy. Stamtąd mogą zanurzyć twoje czeki w specjalnych środkach chemicznych, aby usunąć atrament, a następnie przepisać je sobie!

  Jeśli kiedykolwiek odmówiono Ci kredytu, DOWIEDZ SIĘ DLACZEGO, zwłaszcza jeśli ostatnio nie przeglądałeś swojego raportu kredytowego. Może to być pierwsza wskazówka, jaką otrzymujesz, że ktoś ukradł Twoją tożsamość i pobiera opłaty w Twoim imieniu.

  REAGUJ SZYBKO, jeśli wierzyciel lub kupiec zadzwoni do Ciebie w sprawie opłat, których nie włożyłeś. To także może być pierwsze powiadomienie, które otrzymujesz, że ktoś ukradł twoją tożsamość. Uzyskaj od nich jak najwięcej informacji i natychmiast zbadaj sprawę.

 • Dowody wpłaty GUARD są równie dokładne, jak czeki. Nie tylko mają wydrukowane Twoje imię i nazwisko, adres i numer konta, ale mogą również służyć do wypłacania pieniędzy z Twojego konta. Jedyne, co musi zrobić złodziej, to wypisać zły czek, wpłacić go na swoje konto i użyć opcji „Otrzymano mniej gotówki”, aby wypłacić pieniądze.
 • We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy