Jak kupować i używać Bitcoin w 2020 roku

Jak kupować i używać Bitcoin w 2020 roku
16 października 2020

Ta strona zawiera linki partnerskie, w przypadku których TROYPOINT może otrzymać prowizję bez dodatkowych kosztów. Wielokrotnie otrzymasz zniżkę dzięki specjalnym ustaleniom dla naszych gości. Nigdy nie będę promować czegoś, czego osobiście nie używam lub nie polecam. Kupowanie za pośrednictwem moich linków bezpośrednio obsługuje TROYPOINT, który utrzymuje zawartość i narzędzia. Dziękuję Ci!

Poniższy przewodnik pokaże Ci, jak kupować i używać bitcoinów – cyfrowej waluty, która zmieniła nasz globalny system płatności.

Popularność bitcoinów rośnie w ostatnich latach i nie wykazuje oznak spowolnienia.

Ze względu na otwartość oprogramowania każdy może uczestniczyć w sieci i ją ulepszać. Oznacza to, że nikt go nie kontroluje ani nie jest jego właścicielem, nawet żaden bank centralny.

Aby lepiej zrozumieć ten nowy rodzaj pieniędzy, podzieliłem poniższy przewodnik na sekcje:

 • Co to jest kryptowaluta
 • Co to jest Bitcoin
 • Historia Bitcoina
 • Jak działa Bitcoin
 • Dlaczego warto kupować Bitcoiny
 • Ograniczenia Bitcoina
 • Portfel Bitcoin
 • Kupowanie Bitcoina
  • Funkcje Coinbase
  • Jak założyć konto Coinbase
  • Jak kupić Bitcoin na Coinbase
 • Korzystanie z Bitcoin
  • Jak sprzedawać bitcoiny w Coinbase
  • Jak otrzymać Bitcoiny na Coinbase
 • Unikanie oszustw Bitcoin

Skorzystaj z poniższego przewodnika instruktażowego, aby dowiedzieć się, jak kupić Bitcoin i jak go prawidłowo używać.

Co to jest kryptowaluta

W ciągu ostatniej dekady kryptowaluty stały się popularnym środkiem wymiany. Dzięki zaawansowanej kryptografii informacje są chronione przed hakerami, co czyni je bezpiecznym, wydajnym i zdecentralizowanym sposobem kupowania i sprzedawania produktów.

Aby lepiej zrozumieć ten zasób cyfrowy, porównajmy go z innymi rodzajami cyfrowych pieniędzy.

Waluta cyfrowa

Waluta wirtualna

Kryptowaluta

Wyjaśnienie kryptowaluty

Zdecentralizowany charakter kryptowalut uniemożliwia rządom i bankom centralnym ich regulowanie. Różni się to od pieniądza fiducjarnego, który według deklaracji rządu posiada wartość.

W chwili pisania tego tekstu dostępnych jest ponad 1600 rodzajów kryptowalut, które stanowią ponad 100 miliardów dolarów kapitalizacji. Bitcoin (BTC) jest uważany za pierwszy łańcuch blokowy (publiczna cyfrowa księga, w której transakcje kryptowalut są rejestrowane we wspólnej bazie danych).

Odkąd bitcoin pojawił się na scenie, rozwinęło się również wiele innych łańcuchów bloków. To utorowało drogę dla „ altcoinów” lub walut wzorowanych na oryginalnym bitcoinie.

Większość altcoinów to niewielkie modyfikacje swojego poprzednika, ale mają one inne przeznaczenie. Zwróć uwagę, że altcoiny mają mniejszą płynność i większe ryzyko utrzymania wartości niż bitcoin.

Przykłady altcoinów obejmują:

 • Ethereum (ETH) – zdecentralizowana platforma, która umożliwia inteligentne kontrakty lub samowykonalne kontrakty zapisane w kodzie; drugie miejsce po bitcoinie pod względem kapitalizacji
 • Litecoin (LTC) – oferuje szybsze potwierdzenie transakcji w porównaniu z bitcoinem
 • NEO (NEO) – umożliwia programistom tworzenie własnych aplikacji i jest niezwykle popularne w Chinach
 • Ripple (XRP) – używany przez globalne banki do znacznie szybszych transakcji

Wreszcie mamy tokeny lub takie, które nie mają własnego łańcucha bloków. Nie reprezentują żadnego fizycznego towaru, takiego jak złoto czy nieruchomości.

Są one używane do kupowania rzeczy w zdecentralizowanych aplikacjach, które są zbudowane na Ethereum lub NEO. Niezwykle popularnym tokenem jest Binance Coin (BNB), który jest używany na platformie handlu kryptowalutami Binance. Na początku 2019 roku jego wartość wzrosła o 300%!

Co to jest Bitcoin

Pierwsza na świecie zdecentralizowana kryptowaluta, bitcoin – najsłynniejsza ze wszystkich, jest dziś szeroko stosowana jako środek płatniczy i forma inwestycji.

Bitcoin to token, który jest tworzony przy użyciu specjalnego oprogramowania i kontrolowany elektronicznie. Jako kryptowaluta jest to fragment kodu, który przypomina typowe IOU, które opiera się na wirtualnej rozproszonej księdze.

W przeciwieństwie do tradycyjnych pieniędzy bitcoin nie jest drukowany i nie przechodzi przez scentralizowaną bramkę płatniczą ani bank centralny. Transakcje odbywają się za pośrednictwem sieci opartych na łańcuchu bloków, do których mają publiczny dostęp. Z tego powodu każdy może wysyłać „cyfrowe pieniądze” w celu zakupu produktów lub usług.

A ponieważ każdy może go kupić i używać, wielu doświadczyło wzlotów i upadków bitcoina, odkąd kilka lat temu eksplodował na scenie inwestycyjnej.

Historia Bitcoina

Historia kryptowalut rozpoczęła się na początku lat 80. Martin Hellman, specjalista ds. Badań IBM, zagłębił się w kryptografię (proces przekształcania prostych tekstów w użyteczne kody w celu zabezpieczenia sieci). Jego wizją było wykorzystanie elektronicznego transferu środków do zakupu podstawowych artykułów pierwszej potrzeby.

Potem pojawił się artykuł Davida Chauma na temat pieniądza cyfrowego, który poparł koncepcję Hellmana. W artykule informatyk zaproponował opracowanie elektronicznej gotówki. Był to rewolucyjny pomysł, który utorował drogę do szeregu zmian, szczególnie w 1988 roku, kiedy termin „kryptowaluta” został po raz pierwszy użyty przez Wei Das, inżyniera komputerowego i dewelopera kryptowalut.

22 maja 2010 r., Kiedy bitcoin wciąż miał niewielką wartość, Laszlo Hanyecz zgodził się zapłacić 10 000 bitcoinów za dwa pudełka pizzy. Jego zamówienie jest dziś warte około 50 milionów dolarów.

Stworzenie Bitcoina jest owiane tajemnicą. Przypisuje się go głównie Satoshi Nakamoto, tajemniczej osobie (lub grupie programistów), która według doniesień opracowała cyfrowe pieniądze i opublikowała dowód słuszności koncepcji wykorzystany do przetestowania wykonalności projektu blockchain.

Nakamoto był pod wpływem pomysłów swoich poprzedników, aby wymyślić białą księgę bitcoina. W 2008 roku zarejestrował domenę Bitcoin.org .

Rok później Satoshi dokonał pierwszej transakcji bitcoinowej, wysyłając 10 bitcoinów do Hala Finneya, wczesnego dostawcy bitcoinów.

Potem przyszło coś, co byłoby reklamowane jako najdziwniejsza transakcja bitcoina: jeden właściciel bitcoina kupił dwie pizze z dostawą za cenę 10000 jednostek Bitcoin.

Wtedy bitcoin wciąż miał niewielką wartość, więc nikt nie wiedział, że w dzisiejszym świecie ta dostawa pizzy jest warta około 50 milionów dolarów!

I och, Dzień Pizzy Bitcoin obchodzony jest każdego 22 maja, aby upamiętnić pierwszy publiczny handel najpopularniejszą na świecie kryptowalutą.

Jak działa Bitcoin

Dla zwykłego użytkownika bitcoin cały proces wysyłania i odbierania bitcoinów może być dość prosty. W rzeczywistości jest to bardziej skomplikowane, więc poniżej napisałem znacznie prostsze wyjaśnienie.

Wszystkie transakcje bitcoin są rejestrowane w publicznej księdze zwanej blockchain . Użytkownik A wysyła 1 bitcoin do Użytkownika B, który następnie używa go do opłacenia usług dla Użytkownika C.

Wszystkie transakcje bitcoin są rejestrowane w publicznej księdze zwanej blockchain.

Daje to każdemu możliwość zweryfikowania każdej transakcji zawierającej podpisy cyfrowe, które są rejestrowane jako „blok”, a następnie zabezpieczane w łańcuchu bloków.

Ta zdecentralizowana konfiguracja umożliwia użytkownikom potwierdzanie transakcji za pośrednictwem sieci peer-to-peer w czasie rzeczywistym oraz w bezpieczny i zautomatyzowany sposób.

Często ludzie pytają – czy nagranie można oszukać? A odpowiedź brzmi: nie.

Transakcje muszą być podobne do wszystkich komputerów podłączonych do sieci, więc nie ma potrzeby, aby bank centralny lub inne instytucje finansowe certyfikowały każdą transakcję i pobierały z niej prowizję.

Transakcje bitcoinowe są przetwarzane za pomocą drogiego sprzętu komputerowego, aby pomóc w wydobywaniu bitcoinów , procesie, w którym bitcoiny są generowane poprzez rozwiązywanie złożonych algorytmów, w których informacje o transakcjach są przesyłane do sieci.

Wydobywanie bitcoinów zabezpiecza sieć, dodając każdą transakcję do łańcucha blokowego, a następnie wypuszczając nowe bitcoiny do sieci.

Krótko mówiąc, im więcej problemów rozwiązuje sprzęt, tym więcej bitcoinów jest wydobywanych.

Jednak podaż bitcoinów została zaprojektowana tak, aby była ustalona na poziomie 21 milionów BTC przez Nakamoto. Algorytmy stają się wówczas trudniejsze do obliczenia, ponieważ wydobywa się więcej bitcoinów, aby całkowita liczba cyfrowych pieniędzy rosła w stałym tempie.

Dlaczego warto kupować Bitcoiny

Kupowanie bitcoinów ma wiele zalet, które szczegółowo wyjaśniono poniżej. Użytkownicy doświadczą:

Większa przejrzystość wszystkich transakcji

Każdy może znaleźć pełne informacje o bitcoinie i łańcuchu bloków online.

Wysoce zabezpieczona waluta cyfrowa

Wszystkie transakcje mają unikalny kryptograficzny odcisk palca i protokół, w którym wszystkie sieci (zwane „węzłami”) zgadzają się co do ich historii.

Stała księga publiczna

Wszystkie transakcje są rejestrowane w łańcuchu bloków.

Niskie opłaty transakcyjne

Bardzo minimalne opłaty, które w innym przypadku byłyby drogie, gdyby zaangażowane były strony trzecie, podobnie jak w przypadku tradycyjnej transakcji.

Akceptowany w wielu krajach

Bitcoin nie jest ograniczony lokalnością, w przeciwieństwie do pieniądza fiducjarnego. W krajach, w których jest to legalne, transakcje za pomocą bitcoin są łatwe.

Nieograniczona transakcja niezależnie od dnia

Każdy może korzystać z Bitcoin bez ograniczeń związanych ze świętami państwowymi lub godziną zamknięcia oddziału.

Zapewniona prywatność

W przeciwieństwie do płatności online, w których sprzedawcy mogą śledzić Twoje wydatki, anonimowość użytkowników Bitcoin jest gwarantowana dzięki funkcji ochrony prywatności sieci.

Ograniczenia Bitcoina

Istnieją jednak ograniczenia co do tego, co można zrobić z bitcoinem. Obejmują one:

Ograniczona akceptacja biznesowa Bitcoinów

Podczas gdy wiele firm akceptuje obecnie bitcoiny (Xbox Store, Expedia), nadal istnieje wiele firm, które jeszcze nie przyjęły jego użycia.

Wysoka zmienność

Bitcoin podlega nieregularnej zmienności cen. Z wysokości 1100 USD w 2017 r. Spadła do mniej niż 50% swojej wartości szczytowej.

Podatność na oszustwa

Użytkownicy Bitcoin są często celem hakerów i oszustów finansowych. Po tym, jak popularny tajski aktor i jego rodzeństwo oszukali niczego nie podejrzewających inwestorów o wartości około 24 milionów dolarów w bitcoinach w 2018 roku, lokalne władze odkryły kolejne oszustwo warte 1,3 miliona dolarów w bitcoinach na początku 2019 roku.

Brak polityki zwrotów

Trudno jest poprosić o zwrot bitcoinów w przypadku nieudanych, anulowanych lub oszukańczych transakcji.

Nadmierne zużycie energii elektrycznej podczas wydobycia

Wydobywanie bitcoinów zużywa ogromne ilości energii elektrycznej, której większość pochodzi z elektrowni, które przyczyniają się do zanieczyszczenia powietrza.

Portfel Bitcoin

Aby kupić i wysłać bitcoiny, musisz pobrać niezawodny i bezpieczny portfel bitcoin , który jest oprogramowaniem służącym do zapisywania klucza prywatnego (lub adresu) adresu bitcoin.

Każdy użytkownik bitcoin ma klucz prywatny (adres), który służy do wysyłania lub kupowania bitcoinów z innego adresu. Są one niemożliwe do skopiowania i idealnie nadają się do nieodwracalnych transakcji.

Podczas tworzenia portfela zostanie Ci przypisany losowy klucz prywatny (adres), który zawsze zaczyna się od cyfry 5, na przykład:

UWAGA: To jest tylko przykładowy klucz prywatny (adres). NIE wysyłaj swoich bitcoinów na ten adres.

Z drugiej strony, do otrzymywania bitcoinów potrzebny jest klucz publiczny (adres) , który zawsze zaczyna się od cyfry 1. Przykładem tego jest:

UWAGA: To jest tylko przykładowy klucz publiczny (adres). NIE wysyłaj swoich bitcoinów na ten adres.

Portfele Bitcoin mogą mieć postać stacjonarną , mobilną , internetową , sprzętową i papierową . Portfele stacjonarne, jak sama nazwa wskazuje, są instalowane na komputerach stacjonarnych. Z drugiej strony portfele mobilne są dobre dla tych, którzy podróżują i muszą kupować i sprzedawać bitcoiny.

Portfele internetowe są dostępne w dowolnej przeglądarce i są idealne do zakupów online. Portfele sprzętowe przechowują informacje o bitcoinach w celu zwiększenia bezpieczeństwa przed hakerami. Wreszcie portfele papierowe to kody QR drukowane na papierze, które umożliwiają dostęp do środków dopiero po zeskanowaniu. Dzięki temu jest bezpieczny przed włamaniami do platform internetowych.

Kupowanie Bitcoina

Bitcoin można kupić na kilka sposobów. Poniżej wymienię i wyjaśnię szczegółowo:

1. Użyj bankomatu Bitcoin

Przykład Bitcoin ATM (BATM)

Bitcoin ATM ( BATM ) to mała kabina elektroniczny, który umożliwia zautomatyzowane transakcje Bitcoin albo poprzez kupno (jednokierunkowy) lub zarówno kupna i sprzedaży (dwukierunkowy). Możesz włożyć gotówkę do automatu lub użyć karty kredytowej do wymiany na bitcoiny.

Jednak nie łączy się z kontem bankowym, jak tradycyjny bankomat. Za korzystanie z BATM zostanie naliczona niewielka opłata w zależności od operatora. Jest to automatycznie potrącane podczas dokonywania transakcji.

Obecnie na świecie jest około 1500 aktywnych BATMów w chwili pisania tego tekstu, z których większość znajduje się w Stanach Zjednoczonych. Można je również znaleźć w Europie i niektórych miastach azjatyckich.

2. Zostań górnikiem bitcoinów

Urządzenie do wydobywania bitcoinów

Skonfiguruj specjalny sprzęt, aby rozpocząć wydobywanie bitcoinów. Sprzęt do wydobywania bitcoinów może kosztować od 1000 do 3000 USD w zależności od szybkości mieszania (tempa, w jakim rozwiązany jest problem algorytmu), trwałości i zużycia energii elektrycznej.

Powinieneś również upewnić się, że twoje wydobycie działa wydajnie, ustawiając sprzęt do przechowywania, generatory i wentylatory chłodzące.

Jak wspomniano powyżej, od czasu wydobycia pierwszego bitcoina poziom trudności wydobycia wzrósł. Satoshi Nakamoto ustawił to, aby kontrolować inflację kryptowalut.

Czy więc wydobywanie bitcoinów jest nadal opłacalne?

To zależy. Oczywiste jest, że w przypadku domowej koparki bitcoinów niemożliwe jest konkurowanie z dużymi firmami wydobywczymi bitcoinów, które czerpią ogromne zyski ze swoich operacji wydobywczych.

3. Kup Bitcoiny w trybie offline

Handel bitcoinami peer-to-peer lub transakcje osobiste to kolejny sposób na zakup bitcoinów. Możesz umówić się na spotkanie podczas wymiany gotówki lub dowolnego towaru na bitcoin. Pamiętaj jednak, że musisz zachować szczególną ostrożność podczas dokonywania transakcji w ten sposób, ponieważ podczas kupowania bitcoinów offline odnotowano wiele przypadków kradzieży.

4. Weź udział w giełdzie handlowej

Bezpieczniejszą i bardziej opłacalną alternatywą dla zakupu bitcoinów jest udział w giełdzie handlowej. Wymiana handlowa Bitcoin jest platformą, która pozwala użytkownikom kupować i sprzedawać Bitcoin w zamian za fiat pieniędzy (lokalnej walucie takiej jak USD). Może również służyć do „przechowywania” cyfrowej waluty po zakupie.

Jedną z najpopularniejszych giełd handlowych wśród konsumentów, kupców, inwestorów i handlowców jest obecnie Coinbase z siedzibą w San Francisco . Od momentu powstania w 2012 roku otrzymała już łącznie 546 milionów dolarów w ośmiu rundach finansowania od firm venture capital i zagranicznych banków.

Popularna witryna internetowa Coinbase nieustannie ulepsza swoją infrastrukturę, aby wspierać globalny handel, opracowywać nowe aplikacje i zabezpieczać swoje operacje przed hakerami.

Funkcje Coinbase

Coinbase cieszy się zaufaniem ponad 25 milionów użytkowników w ponad 30 krajach, co czyni go jedną z największych platform wymiany handlowej.

Jest preferowany przez wielu, ponieważ:

 • jest wysoce zabezpieczony poprzez zachowanie zgodności z przepisami stanowymi i federalnymi USA
 • jest wspierany przez wiarygodne instytucje, takie jak BBVA, Y Combinator, Bank of Tokyo, Digital Currency Group oraz współzałożyciel Reddit Alexis Ohanian
 • ma wysoką przejrzystość w zakresie swoich działań
 • posiada zabezpieczone przechowywanie kryptowaluty w postaci portfeli sprzętowych i portfeli papierowych, które są przechowywane w skrytkach depozytowych i skarbcach
 • ubezpieczał swoje kryptowaluty przed potencjalnym włamaniem
 • obsługuje bitcoin i inne popularne waluty cyfrowe, takie jak Bitcoin Cash, Litecoin i Ethereum
 • wymaga tylko minimalnej kwoty zakupu (już od 25 USD)
 • oferuje dogodne formy płatności (karta kredytowa / debetowa, konto PayPal lub konto bankowe w zależności od kraju)
 • poprawił bezpieczeństwo swojego konta dzięki dwuskładnikowemu uwierzytelnianiu, weryfikacji nowego urządzenia i opóźnionym wypłatom
 • oferuje znakomitą obsługę klienta

Dla początkującego użytkownika bitcoin Coinbase jest świetną platformą na początek. Możesz zarejestrować konto i zweryfikować je w ciągu zaledwie kilku minut.

Jak założyć konto Coinbase

Wykonaj poniższe czynności, aby skonfigurować konto Coinbase.

Krok 2

Kliknij przycisk Rozpocznij w prawym górnym rogu strony głównej.

Krok 3

Wpisz swoje imię , nazwisko , e-mail , hasło i stan w odpowiednich polach.

Krok 4

Zaznacz pole Umowa z użytkownikiem i Polityka prywatności .

Krok 5

Kliknij przycisk Utwórz konto .

Krok 6

E-mail weryfikacyjny zostanie wysłany na Twoją skrzynkę e-mail.

Krok 7

Otwórz e-mail weryfikacyjny i kliknij przycisk Zweryfikuj adres e-mail .

Krok 8

Dodaj swój numer telefonu, a następnie kliknij przycisk Wyślij kod .

Krok 9

Sprawdź swój telefon, aby pobrać siedmiocyfrowy kod wysłany przez Coinbase.

Krok 10

Wprowadź siedmiocyfrowy kod w witrynie Coinbase, a następnie kliknij przycisk Prześlij .

Krok 11

Zostaniesz poproszony o zweryfikowanie swojej tożsamości. Wprowadź niezbędne informacje w każdym polu:

Krok 12

Przejrzyj każde pole, a następnie kliknij przycisk Kontynuuj .

Krok 13

Zostaniesz poproszony o wybranie typu identyfikatora, który zostanie przesłany do weryfikacji tożsamości.

UWAGA: Wymagania dotyczące dokumentów mogą się różnić w zależności od kraju.

Krok 14

Wybierz metodę przesyłania za pomocą kamery internetowej , aparatu mobilnego lub przesyłania pliku .

Krok 15

Zrób zdjęcie swojego dokumentu lub prześlij go, a następnie poczekaj na zakończenie procesu weryfikacji.

Krok 16

Dodaj wybraną metodę płatności. W zależności od kraju, zostanie przedstawiony z różnych opcji, takich jak konta bankowego , konto PayPal lub karty debetowej .

Dla niektórych opcja będzie ograniczona tylko do karty kredytowej / debetowej . Połącz swoją kartę kredytową lub debetową, a następnie kliknij przycisk Dodaj kartę .

UWAGA: Coinbase dokona dwóch obciążeń Twojej karty. Aby zweryfikować swoją kartę, musisz sprawdzić dwie kwoty i wejść do Coinbase.

Jak kupić Bitcoin na Coinbase

Teraz, gdy masz już konto Coinbase, możesz zacząć kupować bitcoiny na platformie. Wykonaj poniższe czynności, aby kupić bitcoiny na komputery stacjonarne i urządzenia mobilne.

Dla użytkowników komputerów stacjonarnych:

Krok 1

Na pulpicie nawigacyjnym Coinbase kliknij menu Kup / Sprzedaj .

Krok 2 Kup będzie wyświetlany odcinek. Wybierz Bitcoin .

Krok 3

Wybierz preferowaną metodę płatności.

Krok 4

Wpisz kwotę bitcoinów, którą chcesz kupić w dolarach. Witryna wyświetli równoważną wartość bitcoina (BTC).

You may also enter the bitcoin amount and its corresponding dollar value will be displayed.

Step 5

On the right side of the page, the purchase details will be displayed. If the information is correct, click the Buy Bitcoin instantly – $XXX.XX button on the left panel, where XXX.XX represents the fiat money value.

Step 6

A confirmation message will be displayed. Click the Confirm Buy button.

Step 7

A check icon will appear when your purchase is successful. Click the View dashboard button to return to the dashboard.

Step 8

Check the summary of your account together with your recent bitcoin purchase.

Congratulations, you’re now a bitcoin owner!

For Mobile Users (iOS and Android):

Step 1

Tap the Buy icon on the Navbar located at the bottom of Coinbase dashboard.

Step 2

Make sure that you are on the BTC section.

NOTE: If you want to buy other cryptocurrencies such as ETH or LTC, tap the corresponding buttons.

On the USD field, enter the dollar amount of bitcoin that you want to purchase. The website will display its equivalent bitcoin (BTC) value. You may also enter the bitcoin amount on the BTC field and its corresponding dollar value will be displayed.

Step 3

Choose the wallet where you want to deposit your bitcoin.

Step 4

Tap Buy in the upper right-hand corner. The total fees will be displayed depending on the account that you use.

NOTE: A higher fee will be charged if you use a credit card.

Step 5

Authenticate the purchase.

Congratulations, you’re now a bitcoin owner!

Using Bitcoin

Now that you have bitcoin on your Coinbase account or wallet, what can you do with it then?

Bitcoin can be used to pay bills, buy goods and services, send money overseas, and buy online game credits.

Pay for goods and services

Order your favorite food, pay for mobile apps or games, book your staycation, or subscribe to a dating site using digital money.

Hold on until the value increases

Store your bitcoin in your private wallet or platform account until a surge in value is good to have it exchanged for USD.

Convert to other cryptocurrencies

Buy Etherium, Litecoin or other cryptos using your bitcoin balance.

Send money overseas

Arrange for your digital money to be transferred to loved ones who are located abroad.

Donate to charity

Many charitable organizations now accept bitcoin to support their causes. This includes digital library projects, vocational training programs in poor communities and even healthcare.

Sell

If you need extra cash, you can withdraw your bitcoin and have its USD or local currency equivalent deposited to your bank or PayPal account.

How to Sell Bitcoin on Coinbase

With your Coinbase account, you can sell bitcoin easily. I’ve organized the steps for desktop and mobile users.

IMPORTANT: You may only withdraw money from selling your bitcoin in your Coinbase wallet if you have enough funds in your bank account and it is added to your Coinbase account.

For Desktop Users:

Step 1

On the Coinbase dashboard, click the Buy/Sell menu.

Step 2

Click the Sell section. Select Bitcoin.

Step 3

Select the source on the Sell From drop-down menu where you want to sell bitcoins from.

Step 4

Select the account where you want to deposit the amount on the Deposit To dropdown menu. If you have a new account that you may want to add, click Add a new account.

Step 5

Enter the dollar amount of bitcoin that you want to sell. The website will display its equivalent bitcoin (BTC) value.

You may also enter the bitcoin amount and its corresponding dollar value will be displayed.

Step 6

On the right side of the page, the transaction details will be displayed.

If the information is correct, click the Sell Bitcoin instantly – $XXX.XX button, where XXX.XX represents the fiat money value.

NOTE: A small fee will be deducted from your specified amount.

Step 7

A confirmation message will be displayed. Confirm your transaction.

Step 8

Click the View dashboard button to return to the dashboard.

Step 9

Check the summary of your account together with your latest transaction.

For Mobile Users (iOS and Android):

Step 1

Tap the Accounts icon on the Navbar at the bottom of Coinbase dashboard.

Step 2

Select the wallet where you want to sell bitcoins from.

Step 3

Tap the Sell button.

Step 4

On the USD field, enter the dollar amount of bitcoin that you want to sell. The website will display its equivalent bitcoin (BTC) value.

You may also enter the bitcoin amount on the BTC field and its corresponding dollar value will be displayed.

Step 5

Select the account where you want to deposit the amount on the Deposit To dropdown menu.

Step 6

Tap the Sell Bitcoin button.

Step 7

Authenticate the transaction by clicking the Confirm sell button.

Step 8

A confirmation message that your sell was successful will be shown. Click the Go to accounts button to check your transaction history.

How to Receive Bitcoin on Coinbase

If you want to receive bitcoin from other users, follow the steps below.

Step 1

Tap the Accounts icon on the Navbar at the bottom of Coinbase dashboard.

Step 2.

Select the wallet where you want to receive bitcoins from.

Step 3

Tap the QR code on the upper right corner.

Step 4

Your bitcoin address will be shown. Tap Copy address.

Step 5

A confirmation message will appear stating that you bitcoin address has been copied to your clipboard.

Step 6

Share the address with anyone who will send you bitcoin.

Avoiding Bitcoin Fraud

Following the immense popularity of bitcoin, many scammers have found ingenious ways to dupe unsuspecting bitcoin users. These scams include:

 • Malware and ransomware to access your bitcoin account
 • Ponzi-related cryptocurrency schemes
 • Fake coins or tokens offered through shady initial coin offering (ICO)
 • Unsolicited emails that takes users to a link to a scam website or also known as phishing
 • Fake wallets and exchanges that drain a user’s bitcoin account
 • Prize giveaways that lure users to send their private information to claim fake rewards

To avoid bitcoin fraud, here are a few tips:

 1. Do not share your private key (address) with anyone.
 2. Make sure to keep it in private so that no one can access your account.
 3. Deal only with credible providers and platforms.
 4. Read online professional reviews by experts and how they assess the legitimacy of providers.
 5. Keep your devices free from malware.
 6. Install antivirus software and updated it regularly.
 7. Use platforms with a 2-factor authentication. Coinbase ensures that any transaction is secured through this extra security layer.
 8. Use a hardware wallet.
 9. Store your private keys (addresses) in a physical vault to keep hackers from accessing your files.

For more tech and streaming tutorials be sure to sign up for the TROYPOINT Advisor with updates weekly. This Advisor provides all the best cord-cutting tips to get the most out of your favorite streaming devices and more. CLICK HERE or link below for TROYOPINT Advisor Subscription:

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy