blisko

Setki godzin transmisji z igrzysk w Rio de Janeiro w tv i w internecie

  • Dom
  • Media
  • Setki godzin transmisji z igrzysk w Rio de Janeiro w tv i w internecie
Igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro w TVP

XXXI letnie igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro wówczas największa obok Euro 2016 impreza sportowa w naszym roku. Relacjonować je stanie się jak zwykle TVP a mianowicie w telewizji nada ona około 730 godz. transmisji z zawodów, a przy internecie - aż ponad 2 tys.

Polski Komitet Olimpijski na igrzyska w Rio de Janeiro, które odbędą się w dniach 5 - 21 sierpnia br., powołał 238 sportowców. Wśród tych propozycji największe grono stanowią lekkoatleci, których jest 69. Po jednym przedstawicielu mają: gimnastyka sportowa, jeździectwo, łucznictwo i triathlon.

Każdy start polskiego zawodnika a mianowicie w eliminacjach, w fazie pucharowej czy finałowej a mianowicie będzie pokazany na żywo w TVP1 lub TVP2.

Transmisje codziennie od momentu 13. 00 do sześć: 00 rano

Ze względu na pięciogodzinną różnicę czasu z Brazylią, transmisje będą się zaczynać ok. godziny trzynaście: 15 w TVP2 (8: 15 w Rio) jak i również potrwają do ok. godz. 18: 00. Dwójka zostanie relacjonować igrzyska od ok. godz. 20: 00 do 5: 00 rano spośród małymi przerwami. W TVP1 transmisje rozpoczną się o godz. 17: 25, natomiast zakończą o 19: 20. Następnie Jedynka będzie towarzyszyć zawodnikom od godz. 22: 30 do 6: 00 rano.

W TVP Sport od rana do odwiedzenia wieczora ramówkę wypełnią tylko programy związane z igrzyskami w Rio, przede wszelkim transmisje. Pokazane zostaną także starty Polaków, jak jak i również najciekawsze mecze w rywalizacjach drużynowych.

Jacek Kurski, prezes TVP:

Jestem pewny, że to stanie się wielkie, wspaniałe święto Młodych polaków i że będą to igrzyska wielkich olimpijskich szans. Przedsmak mieliśmy na lekkoatletycznych mistrzostwach Europy w Amsterdamie. Olimpiada w Soczi również przeszła wszelkie oczekiwania, o ile chodzi o złote medale. Mamy nadzieję, że w Rio de Janeiro będzie ich jeszcze więcej.

Jędrzejczak, Gruchała i Lang wśród ekspertów

Do Rio de Janeiro TVP wysyła 45-sobową ekipę, której szefem jest dyrektor TVP Sport Włodzimierz Szaranowicz. Wśród komentatorów prócz nim znajdą się m, in.: Dariusz Szpakowski, Piotr Sobczyński, Przemysław Babiarz, Piotr Dębowski, Marek Rudziński, Jacek Laskowski i Maciej Iwański.

Przy siatkówce, piłce ręcznej i lekkiej atletyce Telewizja Polska będzie dysponowała mini-studiami na arenach zmagań sportowców. Wśród gości po studio znajdą się byli sportowcy: Otylia Jędrzejczak, Leszek Blanik, Sebastian Chmara, Sylwia Gruchała, Czesław Lang i Krzysztof Ignaczak.

W internecie i aplikacji mobilnej TVP pokaże blisko 2000 godzin transmisji ze wszystkich dyscyplin olimpijskich, w niniejszym ludzi, których nie obejmie przekaz telewizyjny. Internauci mają do wyboru 12 wirtualnych kanałów oraz dostęp do przekazie anten TVP1, TVP2 i TVP Sport. Przygotowano też multimedialną bibliotekę materiałów internetowe: transmisji, skrótów najważniejszych zdarzeń i wywiadów.

Foto: materiały prasowe

10, 5 tys. sportowców, 31 dyscyplin

W letniej olimpiadzie weźmie udział przeszło 10 500 sportowców spośród 206 Narodowych Komitetów Olimpijskich. Medale zostaną rozdane przy 31 dyscyplinach, jak też w rugby siedmioosobowym i golfie, które wracają do programu igrzysk po mnóstwo latach nieobecności.

Po zakończeniu igrzysk olimpijskich, w areny Rio de Janeiro wkroczą sportowcy niepełnosprawni. Po raz pierwszy igrzyska paraolimpijskie (które odbędą się w dniach 7-18 września) są transmitowane przez Telewizję Polską - w TVP Sport, TVP1 i na sport. tvp. pl. Do tego momentu były tylko relacjonowane w programach informacyjnych i specjalnych kronikach.

Tagi: TVP igrzyska olimpijskie olimpiada Infografika Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zameldować naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin jak i również zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Polecamy

  • Piotr Kuczyński: "Jestem wściekły. Zmieniłem zdanie o likwidacji OFE. Na jeszcze gorsze"

  • Jeśli ktoś spóźnił się ze złożeniem PIT, może uniknąć kary. Wystarczy czynny żal

PROMOCJI Koniec budynku wielorodzinnym reklamowego

Afera GetBack

  • Trigon TFI przekształca nazwę po aferze GetBacku

  • Afera GetBacku. Gerda Broker próbuje zwiać spod topora

  • Afera GetBack. Twórca Altus TFI usłyszał nowe zarzuty

  • Zatrzymano byłego prezesa Idea Banku jak i również kilkunastu pracowników. Chodzi na temat aferę GetBack

Notowanie

eBOR podwyższa prognozy dla Naszego kraju  Ze świata

EBOR podwyższa prognozy dla Naszego kraju Ze świata

W opublikowanych w środę prognozach gospodarczych Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju (EBOR) podwyższył o 0, trzy punkty proc. prognozy tegorocznego wzrostu gospodarczego w Naszym kraju. Ekonomiści banku są zdania…...

Czytać
e-dowody. Projekt nowelizacji ustawy na temat dowodach w sejmowej podkomisji

E-dowody. Projekt nowelizacji ustawy na temat dowodach w sejmowej podkomisji

Podkomisja sejmowa, powołana we wtorek przez Sejmową Komisję Administracji i Spraw Weneckich, otrzymała do rozpatrzenia wzór ustawy o tak definiowanych e-dowodach. Przewiduje on, że od marca 2019 r. rozpocznie się wydawanie…...

Czytać