blisko

HBO nakręci drugi sezon „Watahy”. Ten serial miał trzy razy więcej widzów niż "Gra o tron"

  • Dom
  • Media
  • HBO nakręci drugi sezon „Watahy”. Ten serial miał trzy razy więcej widzów niż "Gra o tron"
HBO pokaże drugi sezon serialu Wataha

Telewizja HBO nakręci drugi sezon serialu „Wataha”, opowiadającego o losach pracowników straży granicznej po Bieszczadach. Widzowie stacji oraz serwisu HBO GO obejrzą go w 2017 r..

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyników oglądalności i zaangażowania widzów, w związku z czym podjęliśmy decyzję o wytwórczości drugiego sezonu - poinformował w komunikacie Michał Kozicki, prezes HBO Polska.

To zmiana decyzji systemów. Tuż po emisji krytycznej serii „Watahy” HBO zapowiadało bowiem, że nie potrzebuje kontynuować produkcji. Teraz stacja pochwaliła się, że „Wataha”, emitowana jesienią 2014 roku w HBO Polska, znalazła trzy razy większą oglądalność niż notuje w własnym kraju amerykańska „Gra na temat tron”.

Średnia oglądalność odcinków „Watahy”, emitowanych jesienią 2014 roku w niedzielnym paśmie o godz. dwadzieścia. 10, wyniosła 335 tys. osób (dane Nielsen Audience Measurement).

Serial opowiadał o oficerze straży granicznej, któremu udało się przeżyć zamach bombowy w jednostce po Bieszczadach. Stracił jednak przyjaciół i ukochaną. Główne funkcje zagrali: Leszek Lichota, Bartłomiej Topa, Magdalena Popławska, Aleksandra Popławska, Andrzej Zieliński jak i również Marian Dziędziel. Reżyserią zajęli się: Michał Gazda jak i również Kasia Adamik.

„Wataha” pokazywana na świecie

„Wataha” była emitowana w 15 krajach, w których obecne wydaje się być HBO Europe, m. in. na Węgrzech, w Holandii, Czechach i w Chorwacji. Była też prezentowana na festiwalu Series Mania w Paryżu. Wkrótce odbędzie się przedstawienie premierowe serialu w brytyjskim kanale Channel 4.

HBO tworzy polskie seriale od pięć lat. Poza „Watahą” stacja pokazywała trzy sezony obyczajowej produkcji „Bez tajemnic” i jeden sezon sensacyjnego „Paktu”. Druga seria tego serialu właśnie jest w produkowaniu i HBO wyemituje ją jesienią tego roku.

Tagi: HBO serial telewizja Gra o tron Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zameldować naruszenie – kliknij po link „Zgłoś Facebookowi” tuż przy wybranym poście. Regulamin jak i również zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Polecamy

  • Piotr Kuczyński: "Jestem wściekły. Zmieniłem zdanie o likwidacji OFE. Na jeszcze gorsze"

  • Jeśli ktokolwiek spóźnił się ze złożeniem PIT, może uniknąć sankcje. Wystarczy czynny żal

REKLAMY Koniec bloku reklamowego

Afera GetBack

  • Trigon TFI przerabia nazwę po aferze GetBacku

  • Afera GetBacku. Gerda Broker próbuje uciec spod topora

  • Afera GetBack. Twórca Altus TFI usłyszał nowe zarzuty

  • Zatrzymano byłego prezesa Idea Banku i kilkunastu pracowników. Chodzi o aferę GetBack

Notowanie

ekspert: Najbliższe pół roku nadrzędne dla polskich łupków  Informacje

Ekspert: Najbliższe pół roku nadrzędne dla polskich łupków Informacje

Turecki Potok zostanie przedłużony Otwarta droga do 20-letniej umowy na jankeski gaz "Musimy iść do przodu". Polska chce szybszego prac nad dyrektywą w sprawie Nord Stream 2 Maleje znaczenie…...

Czytać
były szef GetBacku zatrzymany przez CBA

Były szef GetBacku zatrzymany przez CBA

CBA zatrzymało w sobotę b. prezesa spółki GetBack Konrada K. - poinformowała rzecznik prasowy Prokuratury Krajowej Ewa Bialik. Zatrzymanie ma alians z koniecznością przedstawienia Konradowi K. m. in. zarzutów usiłowania oszustwa na…...

Czytać