blisko

Temat: Motoryzacja

Ceny paliw (benzyny i oleju napędowego) w Europie  Moto

  • Duży ruch przy autosalonach. Te marki wybierano najczęściej
  • Zmiany w egzaminach na prawo jazdy. Wydaje się być propozycja ministerstwa
  • "Ruch jest jeden i banalny". NA apeluje do rządu w sprawie cen paliw
  • GDDKiA zrywa umowy z Włochami. Mieli budować fragmenty A1 i S3
  • Surowe sankcje za cofanie licznika. Prezydent podpisał ustawę

Najwięcej w Europie za litr benzyny 95 zapłacimy po Holandii, najmniej zaś po Bułgarii. Jeśli jest to możliwe, właściciele aut wraz z silnikami Diesla powinni z kolei unikać tankowania we Włoszech, w Szwecji i Ogromnej Brytanii, gdzie ceny oleju napędowego są najwyższe.

Z informacji dostępnych dzięki stronie Biura Maklerskiego Reflex (stan na 18 czerwca) wynika, że za litr benzyny 95 w Holandii zapłacimy średnio 1, 66 euro, czyli równowartość 7, 11 zł. To na temat 5 groszy więcej niż w przypadku Włoch, które znalazły się na kolejnym miejscu w zestawieniu - 1, 65 euro.

Trzecim krajem, gdzie za litr benzyny zapłacimy równowartość ponad 7 zł wydaje się być Grecja. Tam litr kosztuje 1, 64 euro, innymi słowy 7, 04 zł.

W tych obszarach możesz utknąć w korkach. Wakacyjne utrudnienia na polskich drogach

Na drugim biegunie jest Bułgaria, gdzie litr 95 kosztuje zaledwie jednej, 14 euro (4, 88 zł), czyli zdecydowanie najmniej w Europie. Polska wraz z kwotą nieco ponad pięć zł za litr również znalazła się w zespole krajów z najniższymi cenami.

W przypadku samochodów wraz z silnikiem Diesla lepiej uniknąć Włoch.

Na Półwyspie Apenińskim litr oleju napędowego kosztuje średnio 1, 52 euro, czyli równowartość 6, 54 zł. Nieco skromniej, bo 1, 51 euro (6, 46 zł) zapłacimy na stacjach paliw przy Szwecji i Wielkiej Brytanii.

Najtaniej w Ue właściciele diesli zapłacą zbyt to w Luksemburgu. W tym miejscu olej napędowy kosztuje 1, 12 euro, czyli po przeliczeniu 4, 79 zł. Równie korzystne ceny zaobserwujemy na stacjach paliw przy Bułgarii - 1, 12 euro (4, 79 zł).

Podróż na wakacje

Przykładowo osoby wybierające się samochodem na wakacje do Chorwacji powinny do całkowita zatankować w Polsce. Jeśli na trasie konieczne stanie się jednak dodatkowe tankowanie, przy przypadku benzyny 95 a mianowicie w zależności od wybranej trasy - turyści w żadnym wypadku zapłacą w Czechach, Austrii bądź na Węgrzech. Stosownie 1, 29 euro, to znaczy 5, 52 zł lub 1, 22 euro, czyli 5, 23 zł.

Więcej, bo 1, 36 euro (5, 85 zł) litr benzyny kosztuje przy Słowenii. Jeszcze drożej jest na słowackich stacjach materiałów - 1, 40 euro (5, 99 zł).

Ci którzy na wakacje wybierają się autem spośród silnikiem Diesla najwięcej oszczędzą tankując w Austrii - 1, 24 euro za litr, czyli 5, 33 zł, lub na Węgrzech - 1, 25 €, czyli 5, 34 złotych. Ponadto niskie ceny w stacjach są także po sąsiednich Czechach. Tankując w tym kraju za litr zapłacimy 1, 26 euro (5, 39 zł).

Olej napędowy na Słowacji i w Słowenii kosztuje zaś odpowiednio 1, dwudziestu siedmiu euro (5, 47 zł) i 1, 31 euro (5, 60 zł).

W samej Chorwacji litr benzyny 95 kosztuje 1, 40 euro (6, 02 zł), zaś olej napędzający 1, 34 euro (5, 75 zł).

henryk Kowalczyk o zmianach podatkowych

Henryk Kowalczyk o zmianach podatkowych

Podatek PIT dla najmniej zarabiających wyniesie poniżej 10 proc. - podkreślał w TVN24 BiS Henryk Kowalczyk, szef Komitetu Stałego Rady Ministrów. W TVN24 BiS pytany był o stawki jednolitego podatku…...

Czytać
28 proc. mieszkań na sektorze wtórnym kupiono z planem inwestycyjnym  Nieruchomości

28 proc. mieszkań na sektorze wtórnym kupiono z planem inwestycyjnym Nieruchomości

Projekt budżetu na 2019 rok do komisji sejmowych Koniec ze zmianą periodu? Komisja Europejska przedstawi propozycję W tę niedzielę zrobisz zakupy. Potem długa przerwa Gospodarka rośnie, ale inwestycje rozczarowały Coca-Cola…...

Czytać