blisko

Temat: Motoryzacja

Import używanych aut do Lokalny rośnie, połowa ma więcej niż 10 lat  Moto

  • Duży ruch w autosalonach. Te marki wybierano najczęściej
  • Zmiany w egzaminach na prawo jazdy. Wydaje się być propozycja ministerstwa
  • GDDKiA zrywa umowy z Włochami. Dysponowali budować fragmenty A1 i S3
  • Surowe kary zbyt cofanie licznika. Prezydent podpisał ustawę
  • Z Trójmiasta do granicy z Czechami po pięć godzin. Jest porozumienie na ostatni odcinek A1

Import używanych aut do Polski w pierwszych dziesięciu miesiącach 2018 roku kalendarzowego wzrósł o 6, 8 procent do ponad 791 tysięcy sztuk - wynika z danych Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego. Ponad połówkę z nich stanowiły samochody mające więcej niż dziesięć lat.

Z danych empirycznych PZPM wynika, że w październiku do naszego państwa importowano blisko 90 tyś aut. To znaczy wzrost na temat 9, 0 procent po porównaniu do analogicznego czasu przed rokiem. To jednocześnie miesiąc, w którym zarejestrowano najwięcej sprowadzonych aut.

Łącznie, po dziesięciu miesiącach tego roku, do Polski przyjechało 791 tysięcy aut, o 6, 8 procent więcej niż w 2017. W całym ubiegłym r. do Polski importowano ponad 869 tysięcy aut. Całość wskazuje zatem na to, że polski będzie ich więcej.

Najpopularniejszą firmą jest Volkswagen. W pierwszych dziesięciu miesiącach tego roku kalendarzowego zarejestrowano 94, 5 tys. aut tego producenta. W drugim miejscu znalazł się Opel - 86, szóstej tys., zaś na trzecim Audi - blisko 70 tysięcy.

Pierwszą piątkę uzupełniają Ford - 65, 8 tys. oraz BMW - 49, 1 tys. aut.

Wiek sprowadzanych aut

Niepokojące mogą być jednak informacje o organizacji wieku importowanych samochodów.

Z danych PZPM wypływa bowiem, że 54, 6 procent samochodów zarejestrowanych od momentu stycznia do końca września miała więcej niż dziesięciu lat. Ponadto 35, trzech procent z nich miało więcej niż 4 lata, ale mniej niż dziesięciu. Zaledwie 10, 1 procent zostało wyprodukowanych w minionych czterech latach.

Dla porównania w całym 2017 roku auta ponad 10-letnie stanowiły 53, 3 procent wszystkich rejestracji.

ceny ropy w USA do góry. Libia wkracza na zbyt  Surowce

Ceny ropy w USA do góry. Libia wkracza na zbyt Surowce

"Ruch jest jeden i banalny". PO apeluje do rządu w sprawie cen paliw Zanieczyszczona ropa z Rosji. "Działanie umyślne" "Zanieczyszczona" ropa z Rosji. Polska wstrzymała odbiór surowca Połowa ropy…...

Czytać
ceny prądu. Resort opublikował plan rozporządzenia do ustawy

Ceny prądu. Resort opublikował plan rozporządzenia do ustawy

Ministerstwo Energii opublikowało po czwartek projekt rozporządzenia wykonawczego do ustawy o cenach prądu. Rozporządzenie przede wszelkim zawiera formuły do ustalenia kwot rekompensat dla sprzedawców prądu za utrzymanie zeszłorocznych cen. Ustawa…...

Czytać