blisko

Temat: USA

Coraz więcej miliarderów. Na wierzchołku listy Bill Gates  Pieniądze

  • Sekretarz energii USA chwali Polskę. "Podjęła dobrą decyzję"
  • CIA uruchomiła konto dzięki popularnym portalu społecznościowym. Więcej niż jeden powody
  • Chcą wprowadzić taryfy za wjazd na "najbardziej krętą uliczkę świata"
  • Lot trwa około 11, 5 godziny. Uruchomiono rekordową trasę krajową na świecie
  • Krytyk Banku Światowego nowym szefem tej instytucji

Bill Gates z majątkiem godnym 85 mld dolarów wydaje się najbogatszym człowiekiem świata a mianowicie wynika z raportu Hurun Global Rich List 2015. W minionym roku przybyło 222 miliarderów i łącznie jest ich 2089. Multum żyje ich w Stanach Zjednoczonych.

Tuż za założycielem Microsoftu znalazł się meksykański magnat telekomunikacyjny Carlos Slim Helu. Jego własność to 83 mld dolarów. Na podium znalazł się także Warren Buffett, amerykański inwestor giełdowy, którego mienie to 76 mld dolarów.

Kryzys sprzyja miliarderom. Od chwili jego wybuchu ich liczba podwoiła się

Coraz więcej

Światowa liczba miliarderów wzrosła o 222 osoby i sięga obecnie 2089. Według wyliczeń Hurun Research Institute, który przygotował zestawienie na liście miliarderów jest 341 świeżych twarzy, a 95 ludzi, które znalazły się dzięki niej przed rokiem w tym roku nie mogły się w tej chwili pochwalić majątkiem wartym miliard dolarów.

Ranking najbogatszych osób na świecie wydaje się być zdominowany przez Amerykanów (537 osób) i Chińczyków (430 osób). Co ciekawe główny raz w historii po Indiach (97 osób) jest więcej miliarderów niż w Wielkiej Brytanii (80 osób) czy Rosji (93 osoby). W sumie 67 państw ma chociaż jednego miliardera.

Gdzie żyją?

Najwięcej bogatych osób dysponujących majątkiem wartym miliard dolarów mieszka w Nowym Jorku. Życie w Wielkim Jabłku wybrało 91 miliarderów. W drugim miejscu znalazła się Moskwa, gdzie mieszka 73 miliarderów, a podium mieści Hong Kong z 71 krezusami.

Młodzi

Na szczycie rankingu najmłodszych miliarderów, którzy nie przekroczyli 40 roku życia znaleźli się twórcy Snapchata Evan Spiegel i Bobby Murphy - obaj z majątkiem 1, pięć mld dolarów. Pierwszy ma 24 a drugi 26 lat. Na trzecim obszarze znalazł się szef Facebooka Mark Zuckerberg (30 lat) z majątkiem 44 mld dolarów.

A po Polsce

Z raportu wynika, że w Polsce pomieszkuje czterech miliarderów. Majątkiem wartym przynajmniej miliard amerykańskim dolarów mogą się pochwalić: Jan Kulczyk, Zygmunt Solorz-Żak, Leszek Czarnecki i Michał Sołowow.

Lp. Imię i nazwisko główna firma wiek kraj majątek w mld dolarów
1. Bill Gates Microsoft 59 USA 85

2. Carlos Slim Helu America Movil 75 Meksyk 83
3. Warren Buffett Berkshire Hathaway 84 USA 76
4. Amancio Ortega Inditex 78 Hiszpania 55
5. Larry Ellison Oracle 70 USA 54

góra: zmiany w OFE zniszczyły zaufanie do państwa

Góra: zmiany w OFE zniszczyły zaufanie do państwa

Przesunięcie środków spośród OFE do ZUS, jakiego rząd dokonał w zeszłym roku, było zniszczeniem powierzenia do powszechnego systemu emerytalnego i w ogóle instytucji państwa. Naprawienie tej szkody zabierze lata - twierdzi…...

Czytać
gUS: przeciętne wynagrodzenie w przedsiębiorstwach wyższe o 7, czterech proc.

GUS: przeciętne wynagrodzenie w przedsiębiorstwach wyższe o 7, czterech proc.

Przeciętne wynagrodzenie brutto w październiku wyniosło 4 574, 4 zł, co oznacza, hdy w stosunku do października ubiegłego roku kalendarzowego wzrosło o 7, czterech procenta - podał w piątek Główny Urząd…...

Czytać