blisko

Temat: Internet

ING Bank Śląski ostrzega przed atakami hakerów  Pieniądze

  • Kolejny pula ostrzega klientów. "Złośliwe oprogramowanie"
  • Globalny ranking prędkości globalnej sieci. Polska zaliczyła awans, ale do podium mamy daleko
  • Koniec piractwa, czy świadectwo w internecie? Emocje naokoło propozycji reformy prawa autorskiego
  • Kradzież na RODO. Uwaga na nowy sposób naciągaczy
  • Uwaga na fałszywe "bony" do Biedronki. Oszuści wyłudzają dane

"Prosimy mieć się na baczności na strony internetowe wyłudzające dane logowania do bankowości internetowej ING BankOnLine" - czytamy w komunikacie w stronie banku.

Jak wskazuje bank ostatnimi czasy rozsyłane są e-maile od ludzi podszywających się pod ING Bank Śląski z linkiem do strony podobnej do prawdziwej strony ING Banku Śląskiego. Fałszywa strona zachęca do podanie pełnego hasła do systemu ING BankOnLine jak i numeru PESEL. W ten sposób cyberprzestępca otrzymuje dostęp do Nowego konta.

Miażdżący raport NIK. Dane milionów Polaków łatwym zamysłem dla hakerów

Przykład 1

Dostęp do Twojego konta ING został zablokowany!

W trosce o bezpieczeństwo naszych klientów zablokowaliśmy swoje konto w systemie ING Bank Śląski, powodem wydaje się być nieautoryzowany dostęp do konta.

W celu odzyskania dostępu prosimy o weryfikację właściciela rachunku, logując się na:

www.ingbank.pl/weryfikacja

Serdecznie pozdrawiamy,

Zespół ING Bank Śląski S. Natomiast.

W przypadku jakichkolwiek bądź pytań zapraszamy do kontaktu z Infolinia 801 601 607

Ten e-mail został wygenerowany odruchowo. Prosimy na niego nie odpowiadać. ING Bank Śląski S. A. z rezydencją we Wrocławiu, ul. Sokolska 34, 40-086 Katowice, zalegalizowany w Sądzie Rejonowym na rzecz Katowic - Fabrycznej, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000005459, REGON 271514909, NIP 634 013 54 70, kapitał zakładowy i wpłacony 792. 345. 340 złotych.

Dostęp do Twojego konta ING został zablokowany! W trosce o bezpieczeństwo naszych klientów zablokowaliśmy swoje konto w systemie ING Bank Śląski, powodem jest nieautoryzowany dostęp do konta bankowego. W celu odzyskania dostępu prosimy o weryfikację posiadacza rachunku, logując się dzięki: www.ingbank.pl/weryfikacja Serdecznie pozdrawiamy, Skład ING Bank Śląski S. A. W przypadku którychkolwiek bądź pytań prosimy o rozmowa telefoniczna z Infolinia 801 601 607 Ten e-mail został wygenerowany automatycznie. Prosimy na niego nie odpowiadać. ING Bank Śląski S. Zaś. z siedzibą we Wrocławiu, ul. Sokolska 34, 40-086 Katowice, zarejestrowany w Sądzie Rejonowym dla Katowic - Fabrycznej, VI Wydział Ekonomiczny Krajowego Rejestru Sądowego pod spodem numerem KRS 0000005459, REGON 271514909, NIP 634 013 54 75, kapitał zakładowy i wpłacony 792. 345. 340 zł.

Po wpisaniu loginu na fałszywej stronie pokazuje się strona interetowa, gdzie osoba podszywająca się pod bank prosi o podanie pełnego hasła i numeru PESEL.

Bank jednocześnie przypomina, hdy nigdy nie prosi na temat podanie pełnego hasła dotarcia i nie przesyła e-maili informujących o zablokowaniu dostępu do bankowości.

Nie pierwszy raz

Przypomnijmy, że to nie pierwszy najście hakerów na instytucje finansowe w ostatnim czasie. Po sobotę informowaliśmy bowiem, iż cyberprzestępcy ukradli 9 mld dolarów z ekwadorskiego banku Banco del Austro.

W marcu br. celem ataków hakerów stał się mBank. Cyberprzestępcy za wsparciem ataków phisingowych, tak jak na przykład w przypadku ING Agencji bankowej Śląskiego, próbowali wyłudzić wiadomości logowania do konta i dane karty płatniczej.

apel UOKiK do Apple jak i również Google ws. aplikacji

Apel UOKiK do Apple jak i również Google ws. aplikacji

Aplikacje ze sklepów Apple i Yahoo powinny przejrzyście informować o zasadach uzyskiwania i stosowania danych konsumentów - uważa Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz 26 międzynarodowych instytucji ochraniających konsumentów. Zaapelowały one do obu cyfrowych…...

Czytać
andrzej Duda przeciwny wyższemu podatkowi VAT na leki dla zwierząt

Andrzej Duda przeciwny wyższemu podatkowi VAT na leki dla zwierząt

- Pojawiają się głosy, hdy ma być podwyższony VAT na leki weterynaryjne spośród 8 do 23 proc.; proszę o wycofanie się z takich pomysłów, nie zgodzę się na tego rodzaju…...

Czytać