blisko

Ujawniono protokół Fed. Większość zbyt "stopniowym" zacieśnianiem polityki monetarnej

  • Dom
  • Pieniadze
  • Ujawniono protokół Fed. Większość zbyt "stopniowym" zacieśnianiem polityki monetarnej
Fed: za stopniowym zacieśnianiem polityki monetarnej USA  Pieniądze

Większość członków amerykańskiego agencji bankowej centralnego opowiedziała się w grudniowym posiedzeniu za stopniowym zacieśnianiem polityki monetarnej a mianowicie napisano w protokole Fed.

"Niemal wszyscy członkowie FOMC wskazali, iż zwiększyło się ryzyko rewizji w górę ich prognoz wzrostu gospodarczego z uwagi na perspektywę bardziej ekspansywnej polityki monetarnej w nadchodzących latach" a mianowicie czytamy w protokole spośród grudniowego posiedzenia.

Złoty nieco się umocnił. Dolar w odwrocie, poprawia się sentyment do regionu

"Stopniowe" zacieśnianie

Większość członków Fed opowiedziała się zbytnio "stopniowym" zacieśnianiem polityki monetarnej USA - wynika spośród dokumentu. Według zapisami zapisu Fed jego członkowie muszą być jednak gotowi do przyspieszenia podwyżek, jeśli okaże się to niezbędne do odwiedzenia walki z inflacją.

"Uczestnicy posiedzenia podkreślili, iż istnieje znaczna niepewność w stosunku do czasu, zakresu oraz konstrukcje jakichkolwiek inicjatyw fiskalnych lub gospodarczych. Niepewność ta odnosi się do również ich ewentualnego oddziaływania na zagregowany popyt jak i również podaż" - napisano.

Przyspieszenie podwyżek możliwe

Jak podała AP, członkowie amerykańskiej Rezerwy Federalnej, którzy opowiedzieli się w grudniu zbytnio podwyżką głównej stopy procentowej powiedzieli, że może zajść potrzeba przyspieszenia przyszłych podwyżek stóp procentowych, jeśli "szybciej rosnąca gospodarka doprowadzi do odwiedzenia szybszego - niż wówczas wynika z obecnych prognoz - spadku bezrobocia".

Jak wynika z protokołu z grudniowego posiedzenia Fed, na które powołuje się AP, członkowie Rezerwy Federalnej dyskutowali podczas spotkania m. in. o wpływie na gospodarkę przygotowywanego przez Donalda Trumpa programu gospodarczego, zakładającego m. in obniżkę podatków i zwiększenie wydatków w infrastrukturę. Według przedstawicieli Fed wzrost cen akcji, wzmożony popyt na obligacje jak i również w efekcie umocnienie się dolara, to następstwo postępu entuzjazmu wśród inwestorów, jak tylko Donald Trump zapowiedział działania mające na celu rozwój wzrostu amerykańskiej gospodarki.

Wall Street zaczyna dwanaście miesięcy od wzrostów

Grudniowa decyzja

Amerykańska Rezerwa Federalna w grudniu podjęła jednogłośną decyzję o podniesieniu fundamentalnej stopy procentowej funduszy związkowych do 0, 50-0, 75 proc. z 0, 25-0, 50 proc.

Z grudniowej prognozy Fed wypływa, iż większość członków Federalnego Komitetu Otwartego Rynku (FOMC - odpowiada m. in. za kształt polityki pieniężnej; wyznaczone przez FOMC cele realizuje Fed) spodziewa się trzech podwyżek stóp zarówno w 2017 r., jak i w 2018 r.

ceny benzyny w Polsce. Najdroższe tankowanie od 5 lat

Ceny benzyny w Polsce. Najdroższe tankowanie od 5 lat

Beznzyna wciąż droga. W nadchodzącym tygodniu podróżowanie samochodem będzie najdroższe od pięciu lat, choć - jak przewidują eksperci - scenariusz w obniżki cen paliw przy kolejnych dniach jest realny. Wypowiedzi saudyjskich oficjeli nt.…...

Czytać
cechy najlepszych managerów

Cechy najlepszych managerów

Badania nad ponad 80 tysiącach managerów w czterysta firmach przeprowadził w przeciągu 25 lat Instytut Gallupa. Marcus Buckingham, jeden z najlepszych konsultantów ds. HR na świecie, wraz spośród socjologiem Curtem Coffmanem przeanalizowali…...

Czytać