blisko

Temat: Rząd PiS

Izby Rolnicze postulują zwiększenie dopłat do paliwa rolniczego  Pieniądze

  • 300 plus w nowej odsłonie. "Większa gwarancję co do jego nieustającego funkcjonowania"
  • Rząd wycofał się z kontrowersyjnego pomysłu. Stanie się inna propozycja
  • Cztery śmigłowce za ponad 1, 6 miliarda. "Wzmocnią znacząco używane przez nas siły zbrojne"
  • Podatki, taryfy, akcyza. Rząd ma projekt na dodatkowe miliardy
  • Zmiany w PIT, ale spośród warunkami

Zarząd izb rolniczych zwrócił się do odwiedzenia ministra rolnictwa z wnioskiem o zrekompensowanie rolnikom nakładów pieniężnych wprowadzenia tak zwanej taryfy drogowej. Planowane po naniesieniu ustawy w życie modyfikacje sprawią, że ceny powietrza odbiją się na cenach wszystkich usług - pośród innymi transportu, żywności - przekonują i proponują wyjście: podniesienie dopłat do paliwa rolniczego.

W środę w Sejmie odbyło się pierwsze czytanie złożonego przez posłów PiS projektu ustawy o Funduszu Dróg Samorządowych. Projekt skierowano do komisji. W jego myśl Fundusz ma być finansowany m. in. z opłaty w wysokości 20 groszy zbyt litr benzyny i oleju napędowego. Intencją wnioskodawców pomysłu jest pomóc samorządom po budowie i remontach dróg.

Zwiększenie limitu

Popierają nową opłatę dla kierowców. "I tak benzyna jest tańsze"

Zarząd Rodowitej Rady Izb Rolniczych zaproponował zwiększenie limitu z 86 do 110 litrów, gdzie przysługuje zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie paliwa napędowego wykorzystywanego do produkowaniu rolnej.

"Planowane na wprowadzeniu ustawy w los zmiany sprawią, że koszty paliwa odbiją się w cenach wszystkich usług - między innymi transportu, pokarmu, a także dotkną bezpośrednio rolników, którzy za zakup paliwa do produkcji rolnej w każdy hektar będą musieli wydać około 21, pięć zł więcej niż do tej pory, co pogorszy opłacalność produkowaniu rolnej" - argumentują Izby Rolnicze.

Samorząd rolniczy wspomina, że wielokrotnie wnosił na temat zwiększenie stawki zwrotu podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do odwiedzenia produkcji rolnej, jak także postulował o zwiększenie limitu zużycia oleju napędowego w 1 hektar użytków rolniczych.

Stawka zwrotu do odwiedzenia 1 litra kupionego powietrza wynosi tyle samo, jak wiele w ubiegłym roku a mianowicie 1 zł, a limit zwrotu podatku w 2017 roku wynosić będzie 86, 00 zł razy liczba hektarów użytków rolnych. Ruch podatku odbywa się na bazie faktur, które są zatwierdzane dwa razy w r..

W tegorocznym budżecie na ten cel przewidziano 860 milionów złotych.

ciekawe i chętnie kupowane smartwatche w 2018 roku

Ciekawe i chętnie kupowane smartwatche w 2018 roku

Rynek smartwatchy prężnie się rozwija, a kolejne modele oferują nam coraz więcej funkcji. Postanowiliśmy przygotować subiektywne zestawienie inteligentnych zegarków. Wybieraliśmy spośród tych, które cieszyły się w tym roku kalendarzowego największą popularnością.…...

Czytać
chiński prezydent z wizytą w naszym kraju - efekty  Ze świata

Chiński prezydent z wizytą w naszym kraju - efekty Ze świata

Oto niektóre spośród gospodarczych efektów polsko-chińskich porozumień, które przyniosła wizyta chińskiego prezydenta Xi Jinpinga w naszym kraju. Sprawdź, jakie znaczenie mają polsko-chińskie spotkania na szczycie i co dzięki nim może…...

Czytać