blisko

Temat: Ropa naftowa

Ceny ropy w USA do góry. Libia wkracza na zbyt  Surowce

  • "Ruch jest jeden i banalny". PO apeluje do rządu w sprawie cen paliw
  • Zanieczyszczona ropa z Rosji. "Działanie umyślne"
  • "Zanieczyszczona" ropa z Rosji. Polska wstrzymała odbiór surowca
  • Połowa ropy dla Orlenu w naszym kraju spoza Rosji
  • Cena ropy szybko pokonuje kolejne poziomy. Powodów jest "całkiem sporo"

Ceny ropy naftowej na giełdzie materiałów w Nowym Jorku wylegają o 0, 6 proc., ale od początku tego tygodnia spadły o 0, 5 proc. Na sektor paliw ze swoją ropą wkracza Libia - podają maklerzy.

Baryłka ropy West Texas Intermediate w dostawach na styczeń dzięki giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku jest wyceniana po 51, 22 dolarów, po zwyżce o 32 centy, czyli 0, 6 proc.

Brent po dostawach na luty dzięki giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie drożeje o 26 centów służące do 54, 18 dolarów zbytnio baryłkę.

Notowania ropy WTI od zarania grudnia 2016 roku

Ostatnia aktualizacja:

Notowania ropy Brent od początku grudnia 2016 roku

Ostatnia uaktualnienie:

Mocny dolar

Lekkie wzrosty na giełdach przy USA. Dolar najmocniejszy od czasu 13 lat

Libia, która jest "wyłączona" z cięć dostaw surowca z krajów OPEC, przygotowuje się naturalnie do otwarcia swoich 2 największych pól naftowych jak i również do załadunku pierwszego tankowca z libijską ropą przy porcie Es Sider, 1-wszy raz od 2014 roku.

- Rynek patrzy na możliwy wzrost produkcji ropy w takich krajach jak Libia - powiada Hong Sung Ki, analityk rynku surowców w Samsung Futures Inc. - Silny dolar powoduje, że cenom ropy jest trudniej rosnąć - dodaje.

Kurs amerykańskiej waluty wzrósł przy tym tygodniu najmocniej od miesiąca, a to sprawia, że surowce wyceniane przy dolarach są droższe jak i również przez to mniej przyciągające dla inwestorów.

Podczas poprzedniej sesji ropa na NYMEX w Nowym Jorku staniała o 14 centów do 50, 90 dolarów za baryłkę.

W tym tygodniu - we wtorek - ropa przy USA była wyceniana najlepszej od lutego 2015 r. i kosztowała na zamknięciu sesji 52, 98 dolarów za baryłkę.

hakerzy podszywają się pod DHL. Uwaga na fałszywy mejl  Tech

Hakerzy podszywają się pod DHL. Uwaga na fałszywy mejl Tech

Projekt budżetu na 2019 rok do komisji sejmowych Koniec ze zmianą czasu? Komisja Europejska przedstawi propozycję W tę niedzielę zrobisz zakupy. Potem długa przerwa Gospodarka rośnie, jednak inwestycje rozczarowały Coca-Cola…...

Czytać
góra: zmiany w OFE zniszczyły zaufanie do państwa

Góra: zmiany w OFE zniszczyły zaufanie do państwa

Przesunięcie środków spośród OFE do ZUS, jakiego rząd dokonał w zeszłym roku, było zniszczeniem powierzenia do powszechnego systemu emerytalnego i w ogóle instytucji państwa. Naprawienie tej szkody zabierze lata - twierdzi…...

Czytać