blisko

Temat: USA

Indeksy na nowojorskich giełdach w górę po decyzji Fed o podwyżce stóp  Giełda

  • Sekretarz energii USA chwali Polskę. "Podjęła dobrą decyzję"
  • CIA uruchomiła konto na atrakcyjnym portalu społecznościowym. Dwa powody
  • Chcą wprowadzić opłaty za wjazd na "najbardziej krętą uliczkę świata"
  • Lot trwa około 11, 5 pory. Uruchomiono rekordową trasę krajową na świecie
  • Krytyk Instytucji finansowej Światowego nowym szefem naszej instytucji

W reakcji na decyzję o nieznacznej podwyżce stóp procentowych poprzez Fed część indeksów dzięki nowojorskich giełdach zakończyła sesję na plusie, a Dow Jones Industrial po jednego razu kolejny pobił historyczny najlepszy wynik. Dolar powiększył spadki, wyraźnie umocnił się dług AMERYCE.

Dow Jones Industrial na zamknięciu wzrósł na temat 0, 33 proc. do odwiedzenia 24585, 43 pkt. S&P 500 spadł o 0, 05 proc. do 2662, 85 pkt. Nasdaq Comp. poszedł w górę o 0, 2 proc. do 6875, 80 pkt.

Kolejne podwyżki

W środek uwagi rynku znajdowały się w środę konkluzje posiedzenian amerykańskiej Rezerwy Federalnej. Adekwatnie z oczekiwaniami Fed podwyższył główną stopę procentową o 25 punktów bazowych, do 1, 25-1, 50 proc.

Podatkowa rewolucja według Trumpa. Szykuje się pierwszy wielki zwycięstwo prezydenta USA

Jak jakie możliwości kwartał zainteresowanie wzbudziły świeże projekcje makroekonomiczne i ścieżki stóp procentowych.

Rezerwa Federalna wciąż spodziewa się trzech podwyżek stóp po 2018 roku i 2 w 2019 roku. Fed podwyższył prognozy wzrostu oszczędnego, obniżył prognozy bezrobocia jak i również bez zmian pozostawił szacunki inflacji.

- Nie zaakceptować mieliśmy większych zaskoczeń w komunikacie Fed, an inflacja pozostaje poniżej celu. Wyłączną rzeczą, którą warto obserwować, to czy gospodarka nie zaczyna się przegrzewać. Wówczas mogłoby zmusić Fed do szybszego podwyższania stóp procentowych - powiedział Jeff Carbone, partner zarządzający Cornerstone Financial Partners.

Bank Centralny USA podtrzymał ocenę, hdy sytuacja inflacyjna w AMERYCE wymaga uważnego monitorowania. FOMC nadal oczekuje, że inflacja w średnim terminie pozostanie poniżej 2-proc. celu, aczkolwiek w średnim okresie ustabilizuje się wokół tego poziomu.

Nowe dane wraz z gospodarki

Wydźwięk posiedzenia wyraził dla części rynku całkiem gołębi - część inwestorów prawdopodobnie oczekiwała bardziej stromej ścieżki podwyżek stóp procentowych. Dolar powiększył wcześniejsze szkody (wywołane niskim odczytem CPI), an amerykański dług kontynuował umocnienie.

Janet Yellen powiedziała podczas konferencji prasowej po posiedzeniu Fed, że Rezerwa dostrzega szybciej płaską krzywą amerykańskiego długu. Jej aktualne nachylenie znajduje się po granicach historycznej normy a mianowicie dodała.

Uczestników obrotu rozczarowały w środę po południu wskazania bazowego CPI, który wyniósł 0, 1 proc. miesiąc do miesiąca i 1, 7 proc. rok do roku w stosunku do oczekiwań 0, 2 proc. miesiąc do miesiąca jak i również 1, 8 proc. rok kalendarzowy do roku.

Dane potwierdziły, że dynamika cen, poza energią, pozostaje w niskim poziomie. Preferowana poprzez Fed miara inflacji a mianowicie deflator PCE - podczas ostatnich 5 lat wyłącznie dwukrotnie osiągnął 2-proc. plan Fed.

big Ben zamilknie na 4 lata na czas przeprowadzania remontu  Ze świata

Big Ben zamilknie na 4 lata na czas przeprowadzania remontu Ze świata

Nowa opłata na rzecz kierowców. "Najostrzejsze" przepisy dzięki świecie Funt spadł niżej pięciu złotych. Kolejne "nie" dla brexitu uderzyło po brytyjską walutę Nowy przymus dla Polaków na Wyspach. Wszystko, co musisz…...

Czytać
biskupi: ograniczenie handlu niesatysfakcjonujące

Biskupi: ograniczenie handlu niesatysfakcjonujące

Uchwalona poprzez Sejm ustawa o zredukowaniu handlu w niedzielę nie zaakceptować jest satysfakcjonująca, choć wydaje się krokiem w kierunku odzyskania niedziel wolnych od pracy- głosi piątkowy komunikat rzecznika Rady Episkopatu Polski księdza…...

Czytać