blisko

Temat: Rosja - Unia Europejska

Czy zimą zabraknie gazu? Europę czekają stress testy  Informacje

  • Wielka lokata Gazpromu. Rozpoczęto układanie rurek na rosyjskich wodach
  • Sekretarz energii USA chwali Polskę. "Podjęła dobrą decyzję"
  • Spór wokół Nord Stream dwóch. Media: Gazprom grozi Danii pozwem
  • Koniec gorszych wyrobów dla Polaków? "Podejrzewam, iż niewiele się zmieni"
  • Tani jak Polak. Eurostat porównał koszty pracy w Unii

Wraz z państwami UE i europejskim sektorem gazowym chcemy przeprowadzić stress testy w nadchodzących miesiącach, by spojrzeć na niebezpieczeństwo zakłócenia dostaw energii nadchodzącej zimy - zapowiedział komisarz UE ds. energii Guenther Oettinger.

Oettinger: Dywersyfikacja najważniejszym filarem gazowej polityki UE

W środę Komisja Europejska zaproponowała procedurę wzmocnienia bezpieczeństwa dostaw siły do UE w kontekście wydarzeń na Ukrainie jak i również ryzyka zakłóceń w dostawach rosyjskiego gazu przesyłanego do UE tranzytem przez terenie Ukrainy.

- Wraz wraz z krajami członkowskimi i w europie sektorem gazowym chcemy zrealizować stress testy w przychodzących miesiącach, by spojrzeć dzięki (ryzyko) zakłócenia dostaw ciepła nadchodzącej zimy - mówił na konferencji prasowej Oettinger.

Ile gazu jest w Europie?

- Chcemy sprawdzić zapasy gazu, jakie mamy teraz, włączając z tymi na Ukrainie (…), chcemy spojrzeć na zwrotny przepływ gazu metrów. in. ze Słowacji dzięki Ukrainę. Chcemy upewnić się, że terminale LNG potrafią być rozwinięte w najbliższych miesiącach i latach i uczynić je w gra operacyjnymi - wymienił oferowane przez KE działania komisarz.

Zapowiedział też kontynuowanie unijnej strategii dywersyfikacji dostaw energii. Jak zauważył, Norwegia może w relatywnie treściwym czasie zwiększyć swoje dostawy o 10 mld metrów sześc., a dostawy gazu do UE w obrębie tzw. południowego korytarza dostaw powinny być możliwe po ciągu najpóźniej 5 lat.

gUS: przeciętne wynagrodzenie w przedsiębiorstwach wyższe o 7, czterech proc.

GUS: przeciętne wynagrodzenie w przedsiębiorstwach wyższe o 7, czterech proc.

Przeciętne wynagrodzenie brutto w październiku wyniosło 4 574, 4 zł, co oznacza, hdy w stosunku do października ubiegłego roku kalendarzowego wzrosło o 7, czterech procenta - podał w piątek Główny Urząd…...

Czytać
gUS - korekty w sprawie eksportu i importu

GUS - korekty w sprawie eksportu i importu

Ewentualne korekty wartości eksportu w poprzednich latach muszą dotyczyć obrotu zarówno po eksporcie, jak i również imporcie a mianowicie poinformowała rzeczniczka Głównego Urzędu Statystycznego. To odpowiedź w słowa wicepremiera Morawieckiego. Morawiecki…...

Czytać