blisko

Temat: Niemcy

Dziś kolejny strajk pilotów Lufthansy. Odwołane loty z i do Polski  Informacje

  • Ruszają największe targi przemysłowe świata. Polskie firmy stawiają dzięki sztuczną inteligencję
  • Około 71 tysięcy złotych za leżenie na łóżku. Ochotniczki poszukiwane
  • Kolejne utrudnienia dla podróżnych. Odwołano ponad 50 "niemieckich" lotów
  • Niemiecki przewoźnik złożył wniosek o upadłość
  • Szef niemieckiej dyplomacji: nikt odrzucić przeszkodzi w zbudowaniu Nord Stream 2

Piloci Lufthansy przeprowadzą w środę kolejny strajk. Z lotniska w Monachium, drugiego pod względem wielkości niemieckiego portu aeronautycznego, w godzinach 10. 00-18. 00 nie odleci przeciętny samolot - ogłosił we wtorek związek zawodowy Cockpit (VC). W wyniku strajku odwołanych zostało kilka lotów z i do Lokalny.

Poprzednia akcja strajkowa miała miejsce w piątek. Lufthansa musiała wówczas odwołać 218 lotów z lotniska we Frankfurcie nad Menem. Skutkami strajku dotkniętych pozostało 26 tys. pasażerów.

Lufthansa strajkuje. Ucierpi 15 tys. pasażerów

W efekcie strajku odwołanych zostało parę lotów z i do odwiedzenia Polski.

Odwołane wyloty

Z Krakowa do Monachium o 13: 05

Z Krakowa do Monachium o 16: 35

Z Gdańska do Monachium o 16: 45

Odwołane przyloty

Z Monachium do Krakowa o 12: 30

Z Monachium do Krakowa o 16: 00

Z Monachium do Gdańska o szesnascie: 10

Nie oznacza to jednak paraliżu, bo do Monachium jutro jest możliwość się dostać na przykład naszym LOTem, który ma projektowane rejsy z Warszawy do Monachium o godzinach: sześć: 30, 16: 25 i 19: 00.

Walka o emerytury

Podłożem trwającej od kwietnia fali strajków jest spór płacowy. Cockpit wymaga, by Lufthansa utrzymała dotychczasowe zasady wypłacania pilotom z funduszu firmy świadczeń przedemerytalnych, z których rozpoczynają oni korzystać przeciętnie przy wieku 59 lat - co pracodawca chce powiększyć stopniowo do średnio 61 lat. Z przyczyn leczniczych piloci największego niemieckiego spedytora mogą zakończyć pracę obecnie w wieku 55 czasów.

Nie do utrzymania?

Dyrekcja Lufthansy przekonuje, że linie lotnicze nie są w stanie wraz z powodów finansowych utrzymać dotychczasowego systemu. Zdaniem związkowców wcześniejsze emerytury pilotów pobierających ze względu na długi staż pracy niesłychanie wysokie wynagrodzenia nie egzystują istotnego obciążenia dla Lufthansy, ponieważ na ich obszar przychodzą młodzi piloci otrzymujący znacznie niższe pensje.

chiński prezydent z wizytą w naszym kraju - efekty  Ze świata

Chiński prezydent z wizytą w naszym kraju - efekty Ze świata

Oto niektóre spośród gospodarczych efektów polsko-chińskich porozumień, które przyniosła wizyta chińskiego prezydenta Xi Jinpinga w naszym kraju. Sprawdź, jakie znaczenie mają polsko-chińskie spotkania na szczycie i co dzięki nim może…...

Czytać
ciekawe i chętnie kupowane smartwatche w 2018 roku

Ciekawe i chętnie kupowane smartwatche w 2018 roku

Rynek smartwatchy prężnie się rozwija, a kolejne modele oferują nam coraz więcej funkcji. Postanowiliśmy przygotować subiektywne zestawienie inteligentnych zegarków. Wybieraliśmy spośród tych, które cieszyły się w tym roku kalendarzowego największą popularnością.…...

Czytać