blisko

Greckie renty w dół o 35 proc.? Ateny słono zapłacą za porozumienie z MFW

  • Dom
  • Wiadomosci
  • Greckie renty w dół o 35 proc.? Ateny słono zapłacą za porozumienie z MFW
Grecja zgadza się na następne reformy

Grecja porozumiała się spośród europejskimi wierzycielami i zgodziła się na kolejne reformy. Do porozumienia doszło dzięki spotkaniu ministrów finansów eurolandu w Brukseli. Tym samym przełamany został trwający od momentu kilku miesięcy impas.

Media w Grecji piszą o wysokiej cenie zbytnio powrót wierzycieli do Aten. Podkreślają, że grecki rząd zgodził się na wytyczne, które ciągle stawiał Międzynarodowy Fundusz Walutowy.

Minister finansów Euklidis Tsakalotos zgodził się na reformy, które zostaną wprowadzone po 2018 roku, czyli po skończeniu ostatniego programu kredytowego. Posiadają one dotyczyć między odmiennymi kolejnych zmian w odcinku emerytalnym i podatkowym, an ich szczegóły uzgodnione pozostaną podczas rozmów w Atenach, dokąd w przysżłym tygodniu powrócą wierzyciele. Według informacji telewizyjnej emerytury mogą być obcięte nawet o 35 proc.

Zakończenie oceny greckich reform pozwoli na odblokowanie kolejnej transzy pożyczki z pakietu o wartości do odwiedzenia 86 miliardów euro. Chociaż Grecja dopiero przy lipcu musi spłacić następne zobowiązania finansowe wobec wierzycieli, strony dążą do jak najszybszego zakończenia sprawy z uwagi na zbliżające się wybory po Holandii i Francji.

Dotychczasowy brak porozumienia wpływał niekorzysztnie na grecką gospodarkę i powodował, że coraz częściej mówiłono o realnym powrocie do drachmy.

Tagi: grecja Ateny reforma Komentując korzystasz z sprzęt Facebooka. Publikowane komentarze będą prywatnymi opiniami Użytkowników. Żeby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Przepis i zasady obowiązujące dzięki Facebooku znajdują się u dołu adresem https://www.facebook.com/policies

Polecamy

  • Piotr Kuczyński: "Jestem wściekły. Zmieniłem zdanie na temat likwidacji OFE. Na jeszcze gorsze"

  • Jeśli ktoś spóźnił się ze złożeniem PIT, może ustrzec się kary. Wystarczy czynny żal

REKLAMY Koniec bloku reklamowego

Afera GetBack

  • Trigon TFI zmienia nazwę po aferze GetBacku

  • Afera GetBacku. Gerda Broker usiłuje uciec spod topora

  • Afera GetBack. Twórca Altus TFI usłyszał nowe zarzuty

  • Zatrzymano byłego prezesa Idea Banku i kilkunastu pracowników. Rozchodzi o aferę GetBack

Notowanie

badanie: budżet polskiej rodziny w szkolne potrzeby dziecka

Badanie: budżet polskiej rodziny w szkolne potrzeby dziecka

Miesięczny budżet, jaki rezerwuje polska rodzina, w szkolne potrzeby dziecka wówczas najczęściej od 101 do odwiedzenia 500 złotych - wypływa z opublikowanego w środę raportu Santander Consumer Instytucji finansowej. Rodzice stosują…...

Czytać
awokado. Amerykanie oszaleli na tej punkcie  Ze świata

Awokado. Amerykanie oszaleli na tej punkcie Ze świata

Amerykanie pokochali awokado, a popularny pokłosie gwałtownie zyskuje na zalety. Dzisiaj za jedną sztukę w Stanach Zjednoczonych płaci się prawie dwa razy tyle co na zaczątku roku - zauważa CNN Money. Jak dodają…...

Czytać