blisko

Rafalska pewna swego, staje do zakładu na temat liczbę urodzeń. "Połknę osobisty język"

  • Dom
  • Z kraju
  • Rafalska pewna swego, staje do zakładu na temat liczbę urodzeń. "Połknę osobisty język"
Elżbieta Rafalska o liczbie urodzeń 400 tys. dzieci

Jeżeli po 2017 roku nie urodzi się 400 tysięcy dzieci, to połknę własny język - zapowiedziała w projekcie "Jeden na jeden" Elżbieta Rafalska, minister rodziny, roboty i polityki społecznej.

- Są twarde informacje i są fakty. Wzrosty urodzeń w listopadzie jak i również grudniu 2016 rok sygnalizują o wpływie programu pięćset plus. Odbył się skok wzrostu urodzeń o więcej niż cztery tysiące - rzekła, pytana w TVN24, bądź mamy w Polsce "baby boom".

Przypomniała, hdy styczeń był kolejnym miesiącem skokowego wzrostu, gdzie urodziło się 4, 2 tysiąca więcej dzieci niż po styczniu 2016 roku. Ów wszystkie trzy wzrosty wówczas są skoki o przeszło 10 procent, liczone dwanaście miesięcy do roku, miesiąc do odwiedzenia miesiąca. - Takiej sytuacji nie było od latek - podkreśliła minister.

Tendencja wzrostowa

500 dodatkowo przejdzie lifting. Sprawdź, co się odmieni

Elżbieta Rafalska była dopytywana przez Bogdana Rymanowskiego, czy wzrost urodzeń to kwestia programu pięć stów plus, czy poprawy kwestii na rynku pracy.

- Poprawę na rynku roboty mieliśmy przez cały 2016 rok. To jest trzeci rok, kiedy wyniki na rynku pracy nam się usprawniają. Rzeczywiście mamy bardzo dobrą sytuację: najniższe bezrobocie od momentu 26 lat. W ludzi miesiącach, w których spadało bezrobocie, nawet jeżeli wzrastała liczba dodatkowych urodzeń, wówczas ona rosła minimalnie. Tu odbył się skok jak i również nikt temu nie zaprzeczy. Mamy tendencję absolutnie wzrostową - podkreśliła szefowa resortu rodziny, pracy i polityki społecznej.

Minister stwierdziła też, że jeżeli w 2017 roku nie urodzi się 400 tysięcy dzieci, to "połknie własny język".

banki wypowiadają Vistalowi umowy

Banki wypowiadają Vistalowi umowy

Problemów Vistalu ciąg dalszy. PKO BP wypowiedział gdyńskiej spółce umowę kredytową, ING zablokował limity finansowania, a PZU wstrzymuje udzielanie nowych gwarancji ubezpieczeniowych. Ale jest też rzetelna wiadomość. Wierzyciele wycofali morał o…...

Czytać
beata Mazurek: ograniczenie handlu po niedzielę od 1 stycznia 2018

Beata Mazurek: ograniczenie handlu po niedzielę od 1 stycznia 2018

Projekt budżetu na 2019 rok do komisji sejmowych Koniec ze zmianą czasu? Komisja Europejska zaprezentuje propozycję W tę niedzielę zrobisz zakupy. Potem długa przerwa Gospodarka rośnie, ale inwestycje rozczarowały Coca-Cola…...

Czytać