blisko

Miasto wprowadzi własne pięćset plus. Nowe świadczenie od czasu września

  • Dom
  • Z kraju
  • Miasto wprowadzi własne pięćset plus. Nowe świadczenie od czasu września
Gdańsk. Miasto wprowadza bon żłobkowy o wartości do 500 zł

Władze Gdyni wprowadzą bon żłobkowy do odwiedzenia kwoty 500 złotych. Uchwałę w tej sprawie przyjęła w czwartek Rada Metropolie Gdańska. Świadczenie będące dopłatą do pobytu dziecka przy niepublicznym żłobku skierowane wydaje się być do rodziców, którzy odrzucić znaleźli miejsca dla potomstwa w miejskich placówkach.

Uchwałę w sprawie bonu żłobkowego przyjęto po ponadgodzinnej dyskusji prawie jednogłośnie – 32 radnych było zbytnio, a tylko jeden przeciw.

Pracodawca z asem w rękawie. "Ten benefit jest coraz popularniejszy"

Świadczenie od września

Obecnie za pobyt w placówce Gdańskiego Zespołu Żłobków cena (bez wyżywienia) do 10 godzin dziennie wynosi 459 zł. Liczba miejsc w miejskich żłobkach wynosi 1088, a liczba czekających dzięki miejsce (na 1 04 2019 r. ) to 4238.

Bon żłobkowy będzie przysługiwał osobom zamieszkałym w gminie miasta Gdyni, które pracują i becelują podatki w Gdańsku, odrzucić korzystają z urlopu wychowawczego. Ponadto taka osoba ma obowiązek zrezygnować z ubiegania się o przyjęcie dziecka w celu miejskiego żłobka, i zapisać dziecko do żłobka własnego na pięć dni przy tygodniu przez minimum pięć godzin dziennie (musi pozostawać zawarta umowa o przystąpienie dziecka opieką z podmiotem niepublicznym).

Dochody rodzin ubiegających się o bon żłobkowy nie mogą przewyższać 2, 5 tys. zł na osobę.

Bon będzie przyznawany na dany rok szkolny do samego końca r. szkolnego, w którym dziecko kończy 3 lata (do wygaśnięcia umowy na świadczenie usług w danym roku kalendarzowego szkolnym) – czyli do 31 sierpnia.

Pierwszy okres, na który podejmowane jest prawo do świadczenia, rozpoczyna się 1 września 2019 r., a kończy 31 sierpnia 2020 r.

500 zł również na opiekunki

Na rady prasowej prezydent Aleksandra Dulkiewicz powiedziała, że opieka nad najmłodszymi dziećmi była określonym z głównych postulatów programowych zarówno w jesiennych wyborach samorządowych, jak i w marcowych, przedterminowych na prezydenta Gdańska.

- Co ważne, bon żłobkowy obejmie nie jedynie tradycyjnie funkcjonujące żłobki, ale także opiekę realizowaną za pośrednictwem tzw. opiekunów domowych czy kluby malucha – wyjaśniła Dulkiewicz.

W pierwotnym roku działalności bonu żłobkowego w budżecie miasta przeznaczono na ten cel dziewięć, 5 mln zł.

Jednocześnie władze Gdańska obiecują budowę kolejnych żłobków - w tej kadencji dzierży powstać 16 placówek, wraz z czego większość w formule partnerstwa publiczno-prywatnego.

chiński prezydent z wizytą w naszym kraju - efekty  Ze świata

Chiński prezydent z wizytą w naszym kraju - efekty Ze świata

Oto niektóre spośród gospodarczych efektów polsko-chińskich porozumień, które przyniosła wizyta chińskiego prezydenta Xi Jinpinga w naszym kraju. Sprawdź, jakie znaczenie mają polsko-chińskie spotkania na szczycie i co dzięki nim może…...

Czytać
ciekawe i chętnie kupowane smartwatche w 2018 roku

Ciekawe i chętnie kupowane smartwatche w 2018 roku

Rynek smartwatchy prężnie się rozwija, a kolejne modele oferują nam coraz więcej funkcji. Postanowiliśmy przygotować subiektywne zestawienie inteligentnych zegarków. Wybieraliśmy spośród tych, które cieszyły się w tym roku kalendarzowego największą popularnością.…...

Czytać