blisko

Temat: Praca

Amazon zatrudni w Polsce ponad 10 tysięcy sezonowych pracowników

  • Nawet milion pracowników może wyjechać z Polski. Czarny scenariusz
  • Czarny scenariusz dla ekonomii. "Ukraińcy po prostu wybiorą Niemcy"
  • Raport: Polacy wolą pracę w zagranicznych firmach
  • Ponad 12 tysięcy dób niewykorzystanego urlopu. Samorządowcy wolą pieniądze
  • "Brakuje nam dłoni do pracy i szefowi narzekają". Nowe dane po sprawie bezrobocia

Ponad 10 tysięcy sezonowych pracowników zatrudni w swoich centrach w Polsce Amazon. Wesprą oni pracowników etatowych w realizacji świątecznych zamówień klientów.

Obecnie w pięciu centrach e-commerce pod Wrocławiem, Poznaniem, a także w Sosnowcu (województwo śląskie) i Kołbaskowie (województwo zachodniopomorskie) na stałe zatrudnionych jest blisko 9 tys. osób. Koncern poinformował we wtorek na temat rozpoczęciu rekrutacji sezonowej.

- Praktycznie przez pełny rok przygotowujemy się do okresu poprzedzającego święta Bożego Narodzenia. Cieszymy się, że w najbliższych kilku miesiącach stworzymy wiele tysięcy sporadycznych miejsc pracy na całym świecie. Po świętach wiele z wymienionych będzie kontynuować pracę przy Amazon w charakterze zatrudnionych pełnoetatowych - powiedział wiceprezes ds. operacyjnych Amazon w Europie Steven Harman.

Nie tylko na święta

Nowa prognoza dotycząca bezrobocia w październiku

W poprzednim roku ponad 3, 6 tys. sezonowych miejsc pracy jest przekształconych w stałe posady. Firma planuje utrzymać ten trend.

Amazon podał, że pracownicy poziomu podstawowego, stali i sezonowi, będą odpowiedzialni za kompletowanie, pakowanie i wysyłkę świątecznych zleceń klientów z Polski jak i również całej Europy.

Od 2014 roku koncern ulokował na terytorium polski ponad 3 mld zł. Poza uruchamianymi oczywiście obiektami na Śląsku jak i również koło Szczecina ma dwa centra logistyczne koło Wrocławia i jedno w pobliżu Poznania.

Amazon wówczas amerykańska spółka z rezydencją w Seattle, która przewodzi największą na ziemi sieć zbytu wysyłkowej.

amazon chce stworzyć w Naszym narodzie ponad tysiąc miejsc pracy w 2016 roku

Amazon chce stworzyć w Naszym narodzie ponad tysiąc miejsc pracy w 2016 roku

Stworzenie przy Polsce do końca 2016 roku ponad tysiąca oryginalnych miejsc pracy zapowiedział w piątek Amazon. Obecnie koncern najmuje w polsce na pełen etat 4, 5 tys. jednostek. W całej…...

Czytać
akcyza - wpływy do budżetu 2016

Akcyza - wpływy do budżetu 2016

W 2016 r. dochody budżetowe z akcyzy okazały się wyższe niźli zakładano. Spora w tym zasługa kierowców i palaczy. O sprawie pisze Puls Biznesu. W ubiegłym roku dochody z akcyzy…...

Czytać