blisko

Temat: Praca

Amazon zatrudni w Polsce ponad 10 tysięcy sezonowych pracowników

  • Nawet milion pracowników może wyjechać z Polski. Czarny scenariusz
  • Czarny scenariusz dla ekonomii. "Ukraińcy po prostu wybiorą Niemcy"
  • Raport: Polacy wolą pracę w zagranicznych firmach
  • Ponad 12 tysięcy dób niewykorzystanego urlopu. Samorządowcy wolą pieniądze
  • "Brakuje nam dłoni do pracy i szefowi narzekają". Nowe dane po sprawie bezrobocia

Ponad 10 tysięcy sezonowych pracowników zatrudni w swoich centrach w Polsce Amazon. Wesprą oni pracowników etatowych w realizacji świątecznych zamówień klientów.

Obecnie w pięciu centrach e-commerce pod Wrocławiem, Poznaniem, a także w Sosnowcu (województwo śląskie) i Kołbaskowie (województwo zachodniopomorskie) na stałe zatrudnionych jest blisko 9 tys. osób. Koncern poinformował we wtorek na temat rozpoczęciu rekrutacji sezonowej.

- Praktycznie przez pełny rok przygotowujemy się do okresu poprzedzającego święta Bożego Narodzenia. Cieszymy się, że w najbliższych kilku miesiącach stworzymy wiele tysięcy sporadycznych miejsc pracy na całym świecie. Po świętach wiele z wymienionych będzie kontynuować pracę przy Amazon w charakterze zatrudnionych pełnoetatowych - powiedział wiceprezes ds. operacyjnych Amazon w Europie Steven Harman.

Nie tylko na święta

Nowa prognoza dotycząca bezrobocia w październiku

W poprzednim roku ponad 3, 6 tys. sezonowych miejsc pracy jest przekształconych w stałe posady. Firma planuje utrzymać ten trend.

Amazon podał, że pracownicy poziomu podstawowego, stali i sezonowi, będą odpowiedzialni za kompletowanie, pakowanie i wysyłkę świątecznych zleceń klientów z Polski jak i również całej Europy.

Od 2014 roku koncern ulokował na terytorium polski ponad 3 mld zł. Poza uruchamianymi oczywiście obiektami na Śląsku jak i również koło Szczecina ma dwa centra logistyczne koło Wrocławia i jedno w pobliżu Poznania.

Amazon wówczas amerykańska spółka z rezydencją w Seattle, która przewodzi największą na ziemi sieć zbytu wysyłkowej.

afera GetBacku - nowe podmioty na czarnej liście KNF

Afera GetBacku - nowe podmioty na czarnej liście KNF

Komisja Dozoru Finansowego wpisała kolejne podmioty na tzw. czarną listę i złożyła zawiadomienie do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Sprawa dotyczy przedkładania obligacji GetBack. - Zawiadomienie dotyczy 5 osób fizycznych prowadzących…...

Czytać
adamczyk: Chińczycy otrzymali szansę dzięki poprawę wizerunku

Adamczyk: Chińczycy otrzymali szansę dzięki poprawę wizerunku

Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk ocenił, że chińscy twórcy otrzymali kolejną szansę na zaistnienie na polskim rynku i poprawę wizerunku nadszarpniętego przez firmę Covec. Po tym miesiącu firma z Państwa Środka wygrała przetargi…...

Czytać