blisko

Amazon chce stworzyć w Naszym kraju ponad tysiąc nowych obszarów pracy

  • Dom
  • Z kraju
  • Amazon chce stworzyć w Naszym kraju ponad tysiąc nowych obszarów pracy
Amazon chce stworzyć w Naszym narodzie ponad tysiąc miejsc pracy w 2016 roku

Stworzenie przy Polsce do końca 2016 roku ponad tysiąca oryginalnych miejsc pracy zapowiedział w piątek Amazon. Obecnie koncern najmuje w polsce na pełen etat 4, 5 tys. jednostek.

W całej Europie Amazon chce zatrudnić po tym roku łącznie kilka tysięcy osób.

Jakie stanowiska?

Zakaz gospodarki w niedzielę od przyszłego roku? Solidarność wraca do pomysłu

Rzeczniczka Amazon Nasz kraj Marzena Więckowska poinformowała po piątek, że nowi pracownicy znajdą zatrudnienie w kilku centrach logistycznych znajdujących się u dołu Poznaniem i Wrocławiem, w Centrum Rozwoju Technologii w Gdańsku oraz w biurze Amazon Web Services po Warszawie.

- Znaczną część nowych miejsc robocie stanowić będą stanowiska trudne wysokich kwalifikacji, między innymi w obszarach IT, inżynierii, finansów, HR i logistyki. Pod koniec roku liczba osób zatrudnionych przez Amazon w Polsce ma sięgać 5, 5 tys. - powiedziała Więckowska.

Amazon zatrudnia w Europie ponad 40 tys. stałych pracowników. Po minionym roku koncern stworzył na naszym kontynencie w sumie 10 tys. oryginalnych miejsc pracy, kolejne kilka tys. ma powstać po tym roku.

Dwa centra w Polsce

Jak podała spółka, plany inwestycyjne na 2016 rok tyczą m. in. rozszerzenia europejskiej sieci logistycznej, działalności badawczo-rozwojowej, oraz nowej infrastruktury na potrzeby rozwijającej się aktywności usług w chmurze.

- Będziemy zatrudniać zatrudnionych na wszystkich szczeblach, na temat różnych poziomach doświadczenia i wykształcenia, od językoznawców jak i również logopedów przez ekspertów ds. mediów cyfrowych, po pracowników centrów logistycznych i asystentów obsługi klienta - podał wiceprezes Amazon EU Retail Xavier Garambois.

W 2014 r. Amazon otworzył w Polsce dwa centra logistyczne w Bielanach Wrocławskich i jedno w podpoznańskich Sadach. Do tej pory zainwestował w naszym kraju ponad 2 mld złotych.

Koniec roku kalendarzowego z najniższym bezrobociem od 7 lat. "W 2016 r. dobra passa będzie utrzymana"

W grudniu minionego roku dyrektor operacyjny Amazon Polska Kerry Person poinformował PAP, że koncern planuje rozwój sieci centrów logistycznych w Europie, w naszym również w Polsce. Na razie nieznane są bliższe szczegóły związane z takimi planami.

Miliardowe inwestycje

Od 2010 roku Amazon zainwestował w Europie więcej niż 15 miliardów euro. Inwestycje objęły m. in. infrastrukturę, działalność logistyczną i załogę klienta, budowę nowych zlokalizowania centrów danych, a też działania badawczo-rozwojowe.

Amazon to amerykańska spółka wraz z siedzibą w Seattle, która prowadzi największą na kuli ziemskiej sieć sprzedaży wysyłkowej. Działa od 1994 r., należy do pionierów w sprzedaży przez internet.

Oddziały Amazona działają w Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Chinach, Japonii, Włoszech, Francji i Brazylii. Sieć Amazon skupia 109 centrów logistycznych na całym świecie, w tym 29 w Ue. Od sierpnia 2013 r. Amazon wydaje się być również internetowym domem aukcyjnym.

afera GetBacku - nowe podmioty na czarnej liście KNF

Afera GetBacku - nowe podmioty na czarnej liście KNF

Komisja Dozoru Finansowego wpisała kolejne podmioty na tzw. czarną listę i złożyła zawiadomienie do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Sprawa dotyczy przedkładania obligacji GetBack. - Zawiadomienie dotyczy 5 osób fizycznych prowadzących…...

Czytać
agencja Fitch potwierdziła rating Polski z perspektywą stabilną

Agencja Fitch potwierdziła rating Polski z perspektywą stabilną

Agencja Fitch potwierdziła rating Polski na poziomie "A-" spośród perspektywą stabilną. To oznacza, że grudniowa ocena filii nie uległa zmianie. Podwyższona została natomiast prognoza przyrostu PKB na 2018 i 2019…...

Czytać